22 maja 2024

Rozpoczęcie roku szkolnego w hrubieszowskiej Jedynce

2 września o godzinie 8.00 rozbrzmiał pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2019/2020 witając całą społeczność SP nr 1 w Hrubieszowie.

 

Uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonała dyrektor Edyta Kucharska, która przywitała wszystkich bardzo serdecznie – szczególnie tych najmłodszych członków szkolnej społeczności, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w szkole.

Następnie głos zabrała burmistrz Marta Majewska, która życzyła wszystkim dobrego roku i wspomniała o tak potrzebnej nowej sali sportowej przy SP nr 1.

Życzenia do uczniów i nauczycieli skierował także ksiądz proboszcz Marek Giregiel, który odwołał się do słów wypowiedzianych dzień wcześniej przez wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych: „tam, gdzie jest Duch Boży, tam jest też wolność”. I tego Bożego Ducha życzył wszystkim.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła Monika Panasiewicz – przewodnicząca Rady Rodziców, która pięknie powiedziała, że słowa „nie wiem” i „nie umiem” trzeba zastąpić słowem „postaram się”.

Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Teraz przed nimi rok wytężonej pracy, ale i czas zabawy oraz niezapomnianych chwil.

 

(info i fot. SP nr 1)

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – ZS nr 1: Witamy w nowym roku szkolnym!