Rubienalia – dzień drugi – fotoreportaż

Fotoreportaż z drugiego dnia Rubienaliów 2019. W tym roku imprezie towarzyszył Hrubieszowski Festiwal Smaków Świata.

Reklamy

 

Tradycyjnie, na hrubieszowskim Rynku zatańczono poloneza.

Oprócz występów, wręczono nagrody kulinarne i statuetki Hrubcia, które w tym roku przypadły:

– Kultura i nauka  – Teatrowi Piosenki Młyn,

– Sport i rekreacja – trenerowi Antoniemu Czerniakowi, w którego imieniu nagrodę odebrał prezes MKS Unia Hrubieszów – Jarosław Łukiewicz,

– Działalność społeczna i charytatywna – ks. Witoldowi Bednarzowi, w jego imieniu statuetkę odebrali przedstawiciele Rowerowego Dobra,

– Biznes i filantropia – Robertowi Maciejczykowi, w którego imieniu nagrodę odebrała córka.

 

***

 

Informacja ze strony Urzędu Miasta Hrubieszowa:

14 i 15 września 2019 r. na Rynku Miejskim w Hrubieszowie odbyły się Rubienalia. W tym roku wydarzenie zostało połączone z Hrubieszowskim Festiwalem Smaków Świta – food truck.

14 września – podczas pierwszego dnia – od godz. 12:00 do 21:00 na Rynki Miejskim odbywał się po raz pierwszy Hrubieszowski Festiwal Smaków Świata. Do Hrubieszowa zjechało kilkanaście food trucków serwujących kuchnię z całego świata. Tego samego dnia od godz. 16:00 animatorzy Hrubieszowskiego Domu Kultury prowadzili warsztaty i konkurs, a na scenie odbywały się występy artystyczne. Na stoiskach prezentowały się hrubieszowskie szkoły.

Drugi dzień Rubienaliów przebiegł w bardziej tradycyjnej formie. Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska wręczyła hrubieszowskiej młodzieży klucze do miasta. Uroczystości zostały rozpoczęte tradycyjnym polonezem z udziałem władz miasta, Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej oraz mieszkańców Hrubieszowa.

Podczas Rubienaliów gościli przedstawiciele miast partnerskich z Sokala i Włodzimierza Wołyńskiego na Ukrainie. Na stoiskach swoje wyroby prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Gmin Uchanie, Mircze i Horodło, Miasto Hrubieszów, Hrubieszowski Dom Kultury, Klub Złotego Wieku, Klub Kolekcjonera.

Z okazji 619.rocznicy nadania praw miejskich burmistrz Marta Majewska wręczyła Berło Króla Władysława Jagiełły dyrektor HDK Emilii Feliksiak oraz przedstawicielkom gmin Uchanie, Mircze, Dołhobyczów i Horodło.

Tegoroczną nagrodę „Hrubcia” otrzymali: Teatr Piosenki Młyn – nagrodę odebrał Adam Szabat, ks. Witold Bednarz – nagrodę odebrały Wioletta Pietrusiewicz i Małgorzata Cios, Antoni Czerniak – nagrodę odebrał Prezes MKS Unia Hrubieszów Jarosław Łukiewicz, Robert Maciejczyk – nagrodę odebrała córka Aleksandra.

Tradycją Rubienaliów jest też konkurs na oryginalną potrawę. W tym roku była to potrawa z fasoli. Komisja w składzie Anna Wiśniewska, Joanna Błaszczak i Agata Gnieciak przyznały: I miejsce Czesławie Kumie z KGW Modryń Kolonia za pasztet z fasoli, II miejsce KGW Uchanie za pierogi z fasoli i grzybów, III miejsce Barbarze Podłowskiej z Klubu Złotego Wieku. Nagrody w konkursie wręczyła Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska.

Równolegle z Rubienaliami trwał drugi dzień Festiwalu Smaków Świata. Imprezę zakończyły koncerty zespołów „Energy Girls” i „Gośka”. (źródło: UM Hrubieszów)

 

 

 

 

 

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Rubienalia – dzień pierwszy za nami

WIADOMOŚCI – Trwają Rubienalia i Hrubieszowski Festiwal Smaków Świata