25 czerwca 2024

Rycerze i księżniczki w Hrubieszowie

Od 15 do 22 stycznia w Hrubieszowskim Domu Kultury trwały zajęcia w ramach ferii zimowych, zorganizowanych dla dzieci i młodzieży, które wolny czas postanowiły spędzić w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Konwencja zajęć nawiązywała do Jubileuszu 620 rocznicy Nadania Praw Miejskich Miastu Hrubieszów przez Króla Władysława Jagiełło, dlatego postanowiliśmy przenieść się w czasy średniowieczne, gdzie przez zabawę uczestnicy poznawali dawne dzieje i obyczaje grodu Rubiesz.

Zajęcia były bardzo urozmaicone. Budowaliśmy zamek, ozdabialiśmy go herbami i portretami. Nie zabrakło zajęć sportowych i potyczek rycerskich.

Reklamy

Odwiedziliśmy też Wioskę Gotów w Masłomęczu, gdzie poznaliśmy ciekawe historie i własnoręcznie uczyliśmy się lepić garnki z gliny oraz biżuterię z modeliny. Było zimno, ale my się zimna nie boimy i razem tworzyliśmy ciepłą atmosferę, a kiełbaski z ogniska o tej porze roku smakowały wyśmienicie.

Starsza młodzieży też miała swój czas podczas ferii. Dla nich zorganizowany został turniej gier przygotowany przez Młodzieżowy Klub Fantastyki.

Reklamy

W ciągu tych kilku dni mieliśmy również przyjemność gościć grupę rekonstrukcyjną Chorągwi Rycerstwa Ziemi Lubelskiej, która poprowadziła warsztaty dla uczestników.

Całość zakończył bal średniowieczny z pokazem mody i potyczkami rycerskimi. Było kolorowo, tanecznie i zabawnie.

Następne spotkanie z rycerzami i księżniczkami…niebawem.

 

tekst i fot.: HDK Hrubieszów