Rywalizowali w turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Przez dwa dni w Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili poszczególne konkurencje turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu.

Reklamy

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Hrubieszowie przeprowadzili turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tegoroczny turniej został zorganizowany na terenie Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie i trwał dwa dni. Organizatorami turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie, WORD Chełm, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Urząd Miasta Hrubieszów, Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie.

Turniej przeprowadzony został w dwóch grupach wiekowych tj. szkoły podstawowe i gimnazja. Do udziału w konkursie zgłosiło się siedem drużyn ze szkół podstawowych oraz cztery drużyny z gimnazjów.

W tym roku zawody składały się z trzech konkurencji: testu wiedzy z zakresu ruchu drogowego, rowerowego toru przeszkód oraz miasteczka ruchu drogowego. Nad prawidłowością przebiegu wszystkich konkurencji czuwał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego mł. asp. Paweł Gruszka wraz z policjantem WRD st. asp. Sławomirem Rutkowskim.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Teratynie, natomiast w kategorii gimnazjów Gminne Gimnazjum z Moniatycz.

W klasyfikacji indywidualnej w przedziale wiekowym „szkoły podstawowe” zwyciężyli: Paweł Ślusarczyk – z Zespółu Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie, Patryk Boczkowski – Szkoła Podstawowa w Teratynie, Wiktoria Ciucka – Szkoła Podstawowa w Werbkowicach.

Natomiast wśród gimnazjalistów najlepsi indywidualnie byli: Błażej Pałka – Gimnazjum w Moniatyczach, Paweł Adamowicz – Gimnazjum w Sahryniu, Błażej Błaziak – Gimnazjum w Strzyżowie.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat hrubieszowski w etapie wojewódzkim, który to dla szkół podstawowych odbędzie się w Łęcznej, zaś dla gimnazjów w Józefowie nad Wisłą.

Na koniec uczestnicy turnieju dostali nagrody ufundowane przez: WORD Chełm, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Urząd Miasta w Hrubieszowie.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E. K.)