Siatkarski turniej oldbojów w Ulhówku

HrubieszówUlhówek

Reklamy

2 stycznia 2010 roku, rozegrano w Ulhówku Turniej Piłki Siatkowej Oldbojów – limit wieku 30 lat i starsi – o Puchar Wójta Gminy Ulhówek. W turnieju wzięły udział dwie drużyny reprezentujące nasz powiat – zespoły „oldbojów” z Dołhobyczowa i Mircza.

***

Zespół Dołhobyczowa, ku powszechnemu zaskoczeniu wszystkich uczestników zawodów – ponieważ dotychczasowe starty w podobnego typu turniejach tej drużyny, delikatnie mówiąc nie były za mocno udane – okazał się prawdziwym „czarnym koniem” turnieju, wygrał wszystkie mecze i zdobył bezapelacyjne pierwsze miejsce.

Skład Dołhobyczowa – Krzysztof Kozieł – został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju, Mariusz Kulczyński, Mirosław Jędruszko, Robert Wójcik, Tomasz Pasieka, Zbigniew Sobka, Radosław Jeż – wprawdzie nie oldboj jeszcze, ale grał za zgodą drużyn przeciwnych w dwóch meczach.

Drużyna Gminy Mircze także zagrała bardzo dobrze zdobywając czwarte miejsce.

Oto wyniki całego turnieju, sety rozgrywano do 15 punktów.

Grupa A – wyniki
Dołhobyczów – Ulhówek 2-1
Dołhobyczów – Tyszowce 2-0
Dołhobyczów – Machnów 2-0
Ulhówek – Machnów 2-0
Ulhówek – Tyszowce 2-0
Tyszowce – Machnów 2-0

Tabela grupy A
1. Dołhobyczów 3-0 , mecze wygrane i przegrane
2. Ulhówek 2-1
3. Tyszowce 1-2
4. Machnów 0-3

Grupa B – wyniki
Mircze – Straż Graniczna Łaszczów 1-2
Mircze – Łaszczów 2-0
Mircze – Telatyn 2-0
Telatyn – Straż Graniczna Łaszczów 2-0
Łaszczów – Straż Graniczna Łaszczów 0-2
Telatyn – Łaszczów 2-1

Tabela Grupy B
1. Mircze 2-1 sety 5-2
2. Telatyn 2-1 sety 4-3
3. Straż Graniczna Łaszczów 2-1 sety 4-3
4. Łaszczów 0-3

***

Mecze półfinałowe rozgrywane na „krzyż”, grupa A na grupę B.

Dołhobyczów – Telatyn 2-1
Ulhówek – Mircze 2-0

Mecz o 3 miejsce
Telatyn – Mircze 2-1

Mecz o 1 miejsce
Dołhobyczów – Ulhówek 2-1

***

Klasyfikacja końcowa

1. Dołhobyczów
2. Ulhówek
3. Telatyn
4. Mircze
5. Straż Graniczna Łaszczów
6. Tyszowce
7. Łaszczów
8. Machnów

Był to bardzo ciekawy turniej. Mecze były zacięte i stały na niezłym poziomie. Wyróżniało się w nim kilku graczy, w tym paru także z przeszłością ligową.

Ciągle doskonale grający, imponujący zwłaszcza świetnym atakiem z krótkiej Michał Klimczak z Ulhówka, były gracz „Perły” Telatyn i „Zrywu” Ulhówek. Bezbłędny w przyjęciu zagrywki i rozegraniu niedawny libero „Perły” Henryk Szaruga, a także aktualny gracz „Kresów” Dołhobyczów – Piotrek Kusy ze Straży Granicznej. Bardzo dobrze grał na siatce i w polu, prawie dwumetrowy atakujący z Mircza Robert Kapusta.

Imponował potężnymi atakami – ręce rywali i ściany hali w Ulhówku jednak to wytrzymały, żart oczywiście, oraz fantastycznymi, bez przesady, akcjami w obronie MVP turnieju Krzysztof Kozieł z drużyny Dołhobyczowa.

Prawdziwymi bohaterami zawodów byli jednak panowie z Telatyna. Mając średnią wieku szóstki na oko spokojnie około 50 lat dali w meczu grupowym prawdziwą lekcję siatkówki, faworyzowanej i zupełnie młodzieżowej w porównaniu z nimi ekipie Straży Granicznej z Łaszczowa i dzielnie walczyli o każdą piłkę z najlepszym w turnieju Dołhobyczowem.

Następny tego typu turniej odbędzie się za dwa tygodnie w Mirczu i powinna to być bardzo ciekawa konfrontacja znanych hrubieszowskich „old-boys” z wyżej wymienionymi drużynami.

***

teskt:
Mariusz Kulczyński

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009