20 maja 2024

Skafander nr 11 (62): Jubileusz PWSZ, poradnik damsko-męski i zdolna Aleksandra

W Hrubieszowie ukazał się nowy numer bezpłatnej gazety „Skafander”. Znajdziemy w nim dwa teksty dotyczące hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 1. Jeden to relacja z wycieczki uczniów do Zamościa, drugi notka prasowa o wizycie w szkole hiphopowego duetu RYMcerze.

 

Po długiej przerwie na łamy „Skafandra” powraca niezwykle popularny dział „Poradnik damsko-męski”. Zdroworozsądkowych rad udziela młodzieży Łukasz Majchrowski. Można się z nimi zgadzać lub nie, ale zawsze wywołują emocje.

Gazeta dużo miejsca poświęca jubileuszowi PWSZ w Zamościu. Uczelnia w październiku zainaugurowała dziesiąty rok akademicki. Jak rozwijała się ta szkoła wyższa, możemy prześledzić na rozkładówce najnowszego wydania.

Ponadto w gazecie znajdziemy tekst przedstawiający ofertę studiów podyplomowych. W zamojskiej uczelni ruszyły w tym roku trzy kierunki – nauczanie języka angielskiego na poziomie wczesnoszkolnym, język angielski w biznesie oraz pośrednictwo pracy. Można jeszcze dołączyć do słuchaczy tych kierunków. Co ważne, osoby, które pracują i mają więcej niż 45 lat mogą starać się o całkowite lub częściowe pokrycie kosztów studiów przez urzędy pracy.

„Skafander” zachęca młodych ludzi do udziału w konkursie fotograficznym Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, głosowaniu na Zamość w plebiscycie portalu Zumi.pl oraz wsparcia listopadowej kwesty na cmentarzu. Gazeta informuje także o poczynaniach Aleksandry Nizio z Aleksandrowa w powiecie biłgorajskim, która bierze udział w telewizyjnym talent show „The Voice of Poland”.

W nowym numerze warto także przeczytać tekst pt. „Życie z procentem”. Jest to reportaż napisany przez Karolinę Buryło, dotyczący problemu alkoholizmu w rodzinach i pokazujący, jak młodzi ludzie usiłują sobie poradzić z tą trudną sytuacją.

 

Gazeta dostępna jest także w Internecie, pod adresem:

http://www.gg.pl/dysk/WEmB3K7RL4GrWUmB3K7RM7M/Skafander%20nr%2011%20%2862%29.pdf

 

Zachęcamy do lektury!