20 maja 2024

Skafander: Ten pierwszy krok…

Trzy tygodnie zleciały w oka mgnieniu i już mamy nowy numer poczytnej gazety „Skafander”. Najtrudniejszy pierwszy krok – śpiewała kiedyś Anna Jantar… Redakcja radzi, jak go zrobić w przypadku pierwszej randki.

 

Jak już pierwsza randka okaże się owocna i sprawy nabiorą tempa, to w przyszłości pojawią się dzieci… Co jest ważne w ich wychowaniu, na jakie dysfunkcje rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę, jakie problemy przeżywają nastolatkowie – o tym wszystkim można przeczytać w wywiadzie z Marią Sakowicz, dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Zamościu.

Jedną wielką rodziną można stać się na studiach – opowiada o tym w swoich wspomnieniach Norbert Kiet, absolwent PWSZ w Zamościu, który po ukończeniu turystyki i rekreacji znalazł zatrudnienie w branży hotelarskiej. To właśnie ta zamojska uczelnia zaprasza obecnie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w ciekawych konkursach wiedzy. Przeczytamy o tym w tekście „Dla każdego coś konkursowego”.

Gazeta pisze o wielkiej akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku, która odbyła się w pierwszy weekend listopada. Zwraca uwagę na aktywny udział młodzieży szkolnej w tej akcji, przypomina również, że wciąż można pomóc Łukaszowi Zwolanowi i Marcinowi Litwinowi, związanymi z naszym regionem.

Pod względem muzycznym „Skafander” zwraca uwagę na zespół Sexy Suicide, w którym występuje zamościanka Marika Tomczyk. Jeśli zaś chodzi o sport, to gazeta wynosi na piedestał Mirosława Klose. Czytelnicy lubiący śledzić życie gwiazd powinni zajrzeć do rubryki „Plotki, ploteczki”. Dla poprawy humoru zaś odsyłamy do nowego działu „Śmiech to zdrowie”.

Zachęcamy do lektury!

 

Skafander nr 12 (90) do pobrania:

https://drive.google.com/file/d/0B-6jHY2QGWgQcjVNb2Q1RDBIWUU