25 lipca 2024

Śledztwo przeciwko byłemu burmistrzowi i jego zastępcy umorzone

Prokuratura Rejonowa w Zamościu umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez byłego burmistrza Hrubieszowa i jego zastępcę.

Reklamy


13 października 2014 roku Prokuratura Rejonowa w Zamościu wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Zastępcę Burmistrza Miasta Hrubieszowa oraz Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

Sprawa ma związek z powództwem, które w styczniu ubiegłego roku wytoczył miastu burmistrz Tadeusz Garaj. Chodzi o odszkodowanie z tytułu dyskryminacji w wynagrodzeniu w wysokości 31 560 zł. (radni obniżyli mu pensje). 

Reklamy

Zastępca burmistrza Paweł Perelmuter w tajemnicy przed wszystkimi uznał powództwo w całości. Na tej podstawie Sąd Pracy wydał wyrok – kazał miastu wypłacić odszkodowanie i równowartość utraconego po obniżce wynagrodzenia.

Hrubieszowscy radni zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Tadeusza Garaja i jego zastępcę, polegającego na niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień.

Reklamy

Śledczy z Hrubieszowa wystąpili do prokuratora okręgowego o wyłączenie ich z prowadzenia tej sprawy, która trafiła do Prokuratury Rejonowej w Zamościu.

Wczoraj do Rady Miasta Hrubieszowa wpłynęło pismo z Prokuratury Rejonowej w Zamościu z informacją o umorzeniu sprawy przeciwko Tadeuszowi Garajowi i Pawłowi Perelmutrowi. W uzasadnieniu śledczy wskazują, że w badanej sprawie nie doszukano się niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez byłych hrubieszowskich włodarzy.

Sprawa została poruszona na dzisiejszej Sesji Rady Miasta.  W drodze głosowania radni zdecydowali, że złożą zażalenie od powyższej decyzji . Zdaniem większości zastępca ówczesnego burmistrza nie działał w interesie miasta. 

 

 


 

 

Zobacz też:

Radni Klubu W Jedności Siła pytają: W dbałości o budżet… czy aby miasta?

Hrubieszów: Rada Miasta skarży wyrok

Hrubieszów: Kto mataczył, kto mówił prawdę?

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez burmistrza i jego zastępcę