17 lipca 2024

„Słoneczko” działa i zaprasza

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Od początku wakacji letnich Spółdzielczy Klub Kultury „Słoneczko” przy Hrubieszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej im. St. Staszica zwiększył swoje oferty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Już w czerwcu z okazji „Dnia Taty” na placu przy ulicy Polnej 25 odbyły się rozgrywki w siatkówkę, wzbudzający spore zainteresowanie nawet przypadkowo przechodzących osób.

Reklamy

7 lipca na boisku SP nr 1 rozegrano wakacyjny turniej w piłce koszykowej, dający dużą satysfakcję dla miłośników tej dyscypliny.

9 lipca 15 osób razem z opiekunami wyruszyło na trzydziestokilometrową wycieczkę rowerową na trasie: Hrubieszów – Gródek – Czumów – Kosmów. Uwieńczeniem rajdu było ognisko w Kosmowie.

Reklamy

Następnie dzieci uczęszczające na zajęciu w „Słoneczku” udały się do Metelina, w którym świetlica prowadzona przez p. Wiolettę Czerniak organizuje współzawodnictwo z różnych dziedzin dla uczestników zajęć świetlicowych z różnych miejscowości. Były nagrody, miło i wesoło.

13 lipca odbył się korespondencyjny Ogólnopolski Turniej Par Brydża Sportowego o Mistrzostwa Polski w ramach Grand Prix. W turnieju wzięły udział pary z Zamościa, Tomaszowa, Szczebrzeszyna, Chełma, Włodawy i Hrubieszowa

16 lipca historię „Pięknej i Bestii” dzieciom czytała Jagoda Dąbek – laureatka wielu konkursów recytatorskich. Reprezentantka „Słoneczka” na Ogólnopolskim Festiwalu Słowa w Lubaczowie gdzie zdobyła wyróżnienie. Wakacyjne czytanie bajek odbywa się w czwartki od g. 18.00

21 lipca była wreszcie sprzyjająca pogoda wiec odbyła się na świeżym powietrzu przed siedzibą „Słoneczka” przy dźwiękach ulubionych piosenek wspaniała „Zielona Dyskoteka”. Podczas dyskoteki odbył się również konkurs śpiewania co pozwoli na zorganizowanie koncertu na koniec wakacji.

Od 1 lipca w godz. 12.00 – 14.00 dzieci codziennie uczestniczą w wakacyjnych zajęciach świetlicowych na których są organizowane różne konkurencje sportowe, zabawy muzyczno – taneczne, zajęcia plastyczne, konkurencje indywidualne i gry planszowe. W ten sposób dzieci integrują się m.in. ucząc się od siebie różnych umiejętności.

Kierownikiem klubu od 1997 r. jest p. Joanna Bartkowiak
Instruktorem ds. różnych od 1991 r. p. Jolanta Głowacz
Pracownikiem gospodarczym od 2006 r. p. Kazimiera Bartnik

Dużo zdjęć z w/w i innych poczynań znajduje się na stronie
www.sloneczko.hrubieszow.info »

opracował – mak

Na zdjęciu – Grupa dzieci podczas zajęć wakacyjnych z instruktor J. Głowacz.

Hrubieszow LubieHrubie 2009