Śniadanie daje moc!

We wtorek 8 listopada 2011 roku uczniowie klas I – III przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest organizacja „Partnerstwo dla zdrowia”. Akcja przeprowadzana jest pod patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Reklamy

Głównym celem jest pokazanie uczniom, że to właśnie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki temu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Przygotowanie wspólnego śniadania poprzedziły rozmowy z dziećmi oraz pogadanki na temat roli śniadania w codziennej diecie ucznia. Wszystko to odbywało się w przyjaznej atmosferze, a na twarzach dzieci gościł uśmiech. W powietrzu unosił się zapach świeżych warzyw i owoców, który zachęcał dzieci do wspólnego ucztowania. Na stołach były zdrowe i kolorowe kanapki, ulubione warzywa i owoce, soki, jogurty, owocowo – warzywne szaszłyki, płatki śniadaniowe z mlekiem, zdrowe napoje oraz słodkie przekąski.

Apetyty i humory dopisywały wszystkim.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonej akcji.

***

Śniadanie daje moc

Galeria zdjęć znajduje się również na stronie www.sniadaniedajemoc.pl w zakładce „Reportaże ze szkół”.

***

Info i zdjęcia ZSM 2 Hrubieszów