23 maja 2024

Solidarni z Ukrainą. Hrubieszów solidaryzuje się z Włodzimierzem Wołyńskim

Hrubieszów solidaryzuje się z mieszkańcami partnerskiego miasta Włodzimierz Wołyński. Burmistrz Tadeusz Garaj wystosował do władz i mieszkańców ukraińskiego miasta list z wyrazami poparcia.

W związku z wydarzeniami na Ukrainie burmistrz Hrubieszowa Tadeusz Garaj wystosował do władz i mieszkańców ukraińskiego miasta list z wyrazami poparcia dla ich dążeń do wolności i suwerenności.

– Z niepokojem śledzimy w mediach informacje o wydarzeniach, jakie mają miejsce w waszym kraju. Droga do wolności i demokracji, jaką przeszliśmy nie tak dawno my, Polacy, sprawia, że w pełni rozumiemy to co obecnie czują i o co walczą nasi wschodni sąsiedzi. Głęboko wierzymy, że wasza walka o wolność i poszanowanie swobód obywatelskich, które są wartością podstawową, nie pójdą na marne, a Ukraina wkrótce będzie państwem demokratycznym i rozwijającym się gospodarczo – napisał burmistrz Hrubieszowa.

Tadeusz Garaj jest przekonany, że projekty, które Hrubieszów i Włodzimierz Wołyński realizują w ramach Programu Polska – Białoruś – Ukraina, zakończą się powodzeniem i przyniosą wymierne korzyści obydwu miastom. 

– Życzę aby wasza walka o lepszą przyszłość została uwieńczona sukcesem i odbyła się w sposób jak najmniej krzywdzący niewinne społeczeństwo Ukrainy” – kończy burmistrz Garaj.

Oto pełny tekst listu:

Pan Piotr Saganiuk Daniłowicz
Mer Miasta Włodzimierz Wołyński
Mieszkańcy Miasta

W imieniu władz samorządowych Hrubieszowa i mieszkańców miasta, pragnę przekazać naszym przyjaciołom z miasta partnerskiego Włodzimierz Wołyński wyrazy poparcia i solidarności, dla Waszych dążeń, by Ukraina była wolnym i suwerennym państwem.

Z niepokojem śledzimy w mediach informacje o wydarzeniach, jakie mają miejsce w waszym kraju. Droga do wolności i demokracji, jaką przeszliśmy tak niedawno my, Polacy, sprawia, że w pełni rozumiemy to co obecnie czują i o co walczą nasi Wschodni Sąsiedzi.

Głęboko wierzymy, że wasza walka o wolność i poszanowanie swobód obywatelskich, które są wartością podstawową, nie pójdą na marne, a Ukraina wkrótce będzie państwem demokratycznym i rozwijającym się gospodarczo. 

Jestem przekonany, że wspólnie realizowane projekty w ramach Programu Polska – Białoruś – Ukraina, zakończą się powodzeniem i przyniosą wymierne korzyści naszym miastom. 

Życzę aby wasza walka o lepszą przyszłość została uwieńczona sukcesem i odbyła się w sposób jak najmniej krzywdzący niewinne społeczeństwo Ukrainy.

Proszę przyjąć nasze najlepsze hrubieszowskie pozdrowienia i wyrazy szacunku. Jesteśmy całym sercem z narodem ukraińskim. 

Burmistrz Miasta
Tadeusz Garaj


źródło: ias24.eu

fot. Łukasz Sidor