26 lutego 2024

Specjaliści oszczędzania radzą jak maksymalnie wykorzystać zimowe wyprzedaże

Zimowe wyprzedaże, to gorące okazje i unikalne szanse na uzupełnienie swojej garderoby oraz wnętrza domu. Sezonowe obniżki rozgrzewają niskie temperatury, kusząc klientów nie tylko stylowymi ubraniami, ale także elektroniką i dodatkami domowymi. Odkryjmy razem, jak skutecznie wykorzystać zimowe rabaty.

Reklamy

Wyprzedaże w liczbach

Na podstawie danych zebranych przez Tpay z Black Friday, zanotowano średni wzrost sprzedaży o 116% w sklepach korzystających z tej platformy, co, pomimo niewielkiego spadku w porównaniu do poprzednich lat, wskazuje na trwałą aktywność klientów podczas zakupów. Ponadto jak wynika z danych pozyskanych przez ekspertów z serwisu promo-codes.pl, ilość kodów promocyjnych pobieranych przez polskich miłośników zakupów stale rośnie. Jak podaje portal commercenews.pl dominacja płatności BLIKIEM na poziomie 82%, z wzrostem o 30% w stosunku do roku poprzedniego, oraz spadek korzystania z przelewów online (Pay-By-Link) o 24% i płatności kartą płatniczą o 9%, rzucają światło na preferencje klientów podczas wyprzedaży. Zgodnie z trendem z poprzedniego roku, produkty z kategorii Moda i Akcesoria utrzymały swoją popularność, z wzrostem średniej liczby transakcji o 100% w porównaniu z całą listopadową średnią. Prognozy na zimowe wyprzedaże sugerują podobne trendy w zachowaniach i preferencjach klientów.

Reklamy

Strategie zakupowe, które pozwolą uzyskać więcej i uniknąć niepotrzebnych wydatków

  • Korzystaj z porównywarek cen online, które ułatwiają wybór najkorzystniejszej oferty cenowej w sieci. Badania Allegro wykazują, że niemal połowa kupujących uznała je za pomocne narzędzie.
  • Stosuj taktykę sprawdzania najniższej ceny w ciągu ostatnich 30 dni. Zgodnie z wymogami Omnibus, sprzedawcy internetowi są zobligowani do podawania najniższej ceny z ostatniego miesiąca, co ułatwia weryfikację manipulacji ceną.
  • Zapisz się do newsletterów oferowanych przez ulubione sklepy, aby otrzymać dodatkowe kody rabatowe i informacje o specjalnych promocjach. Śledzenie poczty pozwoli być na bieżąco z ofertami.
  • Ustaw powiadomienia, aby otrzymać alert o ponownej dostępności pożądanego produktu. To szczególnie przydatne, gdy popyt jest duży, lub gdy szukasz konkretnego modelu.

Duże obniżki to okazja na zakup dobrej jakości produktów, które starczą na dłużej

Zimowe wyprzedaże to szansa na mądrą inwestycję w swoją szafę i dom, przynosząca korzyści na dłuższą metę. Warto jednak unikać kompulsywnych zakupów i zamiast tego planować, wybierając przedmioty wysokiej jakości, które posłużą przez wiele sezonów.

Zimowe obniżki cen to idealny czas na zakupy związane z elektroniką i dodatkami do domu ponieważ produkty te nie podlegają modowym, ani czasowym ograniczeniom. Styczeń i luty to doskonały moment na zakup nowej sofy, pralki czy nawet komputera, a wszystko to nawet o 70% taniej. Warto inwestować w produkty, z takich platform sprzedażowych jak Allegro, na przykład mając kod rabatowy do Allegro https://promo-codes.pl/kody-rabatowe/allegro, czy Amazon, które spełnią nasze potrzeby na dłuższy okres, a kolejne okazje pojawiają się również pod koniec lata, kiedy niektóre ceny mogą dodatkowo spaść.

Szukając okazji, które nie przeminą z kolejnym sezonem warto sięgnąć po ponadczasowe kroje wysokiej jakości, które będą stylowe nie tylko teraz, ale także przez kolejny rok, a nawet lata. Dobrym wyborem są zimowe kurtki, skórzane buty, szale i dodatki, które nie tracą swojej urody. Sklepy takie jak Zara, New Yorker, H&M, czy Pull&Bear kuszą rabatami do 70%, warto śledzić dla zmaksymalizowania szans na kody rabatowe, takie jak kod promocyjny Pull and Bear https://promo-codes.pl/kody-rabatowe/pull-and-bear. Najlepiej jest przeglądać oferty nie tylko w tradycyjnych sklepach stacjonarnych, ale także online, gdzie czekają unikalne propozycje i atrakcyjne rabaty.

Planowanie, rozważne wybory i cierpliwość to kluczowe elementy, które sprawią, że nasze zakupy zimowe przyniosą korzyści na dłużej.


tekst: mat. partnera, fot. lubiehrubie