Sportowcy z Klubu Olimpiad Specjalnych „Kusy” przy WTZ Hrubieszów wyróżnieni przez władze miasta

W dniu 6.10 2014 na odbywającą się Sesję Rady Miasta zostali zaproszeni a zarazem nagrodzeni za swoje dotychczasowe osiągnięcia sportowe znakomici sportowcy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Hrubieszowie, którzy od lat trenują w klubie Olimpiad Specjalnych „Kusy” przy WTZ Hrubieszów

Reklamy

   

W dniu 6.10 2014 na odbywającą się Sesję Rady Miasta zostali zaproszeni a zarazem nagrodzeni za swoje dotychczasowe osiągnięcia sportowe znakomici sportowcy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Hrubieszowie, którzy od lat trenują w klubie Olimpiad Specjalnych „Kusy” przy WTZ Hrubieszów: Beata Oliwiak, Mariusz Kudrel, Łukasz Kwarciński Sławomir Filipowicz, Bogusław Cisło oraz Mirosław Fijałek (WTZ Oszczów klub „Bratek” za swoje osiągnięcia zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. W tak uroczystym momencie swoim zawodnikom towarzyszyli trenerzy: Agnieszka Bronicka, Mieczysław Śliwiński i Leszk Tarnawski,
    

Zawodnicy, którzy w dniach 25 – 26. 08. 2014r startując w X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej staneli do sportowej rywalizacji dzięki swojej ciężkiej pracy, treningom i wyrzeczeniom zdobyli dla naszego klubu liczne medale:

Reklamy

 

W TENISIE STOŁOWYM:

Złoto:
Beata Oliwiak – gra pojedyncza
Beata Oliwiak / Łukasz Kwarciński – gra deblowa mieszana
Mirosław Fijałek – gra pojedyncza
Mirosław Fijałek / Mariusz Kudrel – gra deblowa

Srebro:
Łukasz Kwarciński – gra pojedyncza
Mariusz Kudrel – gra pojedyncza

 

W TRÓJBOJU SIŁOWYM:

Srebro:
Sławomir Filipowicz – przysiady

Brąz:
Sławomir Filipowicz – martwy ciąg

 

W LEKKOATLETYCE:

Brąz:
Bogusław Cisło skok w dal, bieg – 800 m

 

Do zawodów przygotowali trenerzy:
Agnieszka Bronicka
Mieczysław Śliwiński
Leszek Tarnawski
Jan Karczewski

   

Na uwagę zasługuje również fakt,że w dniach 08 – 22.09.2014r. w Antwerpii w Belgii odbyły się VI Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, na których nasza zawodniczka Beata Oliwiak wywalczyła w Tenisie Stołowym dwa medale:
Srebrny medal – gra indywidualna
Brazowy medal – gra deblowa.

 

Miłym akcentem dla naszego Klubu zakończyło się losowanie zawodników na XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 roku.

Zawodniczka klubu OS „Kusy” przy WTZ Hrubieszów Beata Oliwiak została wylosowana jako zawodniczka składu podstawowego w tenisie stołowym, natomiast Mariusz Kudrel jest zawodnikiem rezerwowym również w tej dyscyplinie.

W imieniu Biura Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska serdecznie dziękuję za przekazanie upominków dla wolontariuszy obsługujących VI Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Antwerpii przygotowanych przez Urząd Miasta , Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy w Hrubieszowie oraz Urząd Marszałkowski w Lublinie.

Serdecznie również dziękuję wszystkim osobom wspierających misję Olimpiad Specjalnych – Polska.

 

 

Trener OS „Kusy”WTZ Hrubieszów M. Śliwiński