23 maja 2024

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Skowron

Hrubieszów

Dnia 12.05.2010 r. w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z hrubieszowską poetką Małgorzatą Skowron, autorką wierszy i baśni dla dzieci.

Poetka w swych utworach sięga do zaczarowanych miejsc, baśniowego nastroju, zachęca do zabawy słowem i rymem.

To laureatka wielu prestiżowych nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, autorka tomików „Marzenia nie mieszczące się w tornistrze (2003)”, „Dokąd wiodą ścieżki fantazji” (2004) oraz „W krainie, gdzie czas miło płynie” (2007).

W spotkaniu wzięły udział 5 i 6-latki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Hrubieszowie wraz z opiekunkami: Krystyną Zosik, Agnieszką Żukowską, Ireną Ostrowską. Pisarka opowiadała o swych inspiracjach twórczych, czytała wiersze bawiąc się przedszkolakami w rymowanie i dobieranie słów.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wesołych wierszy. Jednym z nich był Dylemat żabki, który opowiadał o tym, kim chciałaby zostać żabka, gdy dorośnie. Primaaprilisowy galimatias wywołał uśmiech na wszystkich buziach, bo to niebywałe, żeby ,,krowa weszła do kurnika, koń koziołki zgrabnie fika, baran schował swoje rogi, świnia chce opalić nogi”.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę do słów wiersza Magiczna ławka, a w ramach rewanżu i podziękowania przedszkolaki przepięknie wykonały piosenkę o wiośnie.

Nie był to koniec atrakcji, ponieważ po spotkaniu nasi goście mieli okazję zobaczyć, jak wygląda biblioteka. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się kącik dla dzieci, poza tym pani bibliotekarka pokazała im, jak działa nowy system komputerowy oraz co trzeba zrobić, żeby wypożyczyć książkę. Slalom pomiędzy półkami, wizyta w ikonce (miejscu, gdzie można skorzystać z Internetu) i czytelni, zakończyły wycieczkę naszych milusińskich.

Miejmy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać podróż do krainy poezji, rymów i bajek oraz częściej kroczyć ścieżkami fantazji, nie zapominając o naszej bibliotece…

zobacz zdjęcia »