23 lipca 2024

Spotkanie policjantów z młodzieżą w ZS nr 1

Dzisiaj w Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie odbyło się spotkanie policjantów z młodzieżą. Podczas spotkania z uczniami omówiono tematykę nałogów, patologii, agresji w szkołach oraz innych zagrożeń, jakie mogą spotkać młodego człowieka na terenie szkoły lub też poza nią.

Reklamy

 

Dzisiaj hrubieszowscy policjanci udali się na spotkanie do Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie, aby porozmawiać z młodzieżą na temat bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w dwóch klasach pierwszych. Omówiono tematykę nałogów, patologii, agresji w szkołach oraz innych zagrożeń, jakie mogą spotkać młodego człowieka na terenie szkoły lub też poza nią.

Policjanci przedstawili uczniom także wiedzę z zakresu odpowiedzialności karnej za popełniane czyny karalne lub przejawy demoralizacji. Omówiono również zagrożenia, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w swoim codziennym życiu.

Reklamy

Takie spotkania mają także na celu rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie takich niebezpieczeństw, a także zapoznanie młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)

Reklamy