18 czerwca 2024

Spotkanie promujące założenia i zasoby Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie oraz Ośrodek KARTA w Warszawie zapraszają na spotkanie promujące założenia i zasoby Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej, które odbędzie się w dniu 7 marca 2012 r. o godz. 13:30 w kawiarni Hrubieszowskiego Domu Kultury przy ul. 3 Maja 7 w Hrubieszowie.

Reklamy

PROGRAM:  

 

  • Powitanie gości i wprowadzenie w temat spotkania 
  • Żywa pamięć w bibliotece, czyli o projekcie Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej – wystąpienie Katarzyny Ziętal – przedstawiciela Ośrodka KARTA z Warszawy zaangażowanego w tworzenie CATL 
  • Prezentacja materiałów zebranych przez MBP w ramach projektu CATL
  • Wręczenie podziękowań osobom, dzięki którym MBP pozyskało materiały do omawianego projektu
  • Ogłoszenie VII edycji KONKURSU HISTORYCZNEGO 
  • Poczęstunek i dyskusja

 

Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej (CATL) to projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Hrubieszowie przy współpracy Ośrodka KARTA z Warszawy. KARTA jest organizacją pozarządową dokumentującą i upowszechniającą historię Europy Środkowowschodniej w XX w. Jedną z jej inicjatyw jest budowanie przez biblioteki regionalnych archiwów, czyli CATL.

Ideą CATL jest ocalenie od zapomnienia jak największej liczby materiałów i wspomnień opisujących miniony czas w swoim regionie.

Reklamy

W tym celu biblioteka pozyskuje, skanuje i opracowuje dokumenty, fotografie, pamiętniki, mapy itp. oraz nagrywa relacje ustne świadków historii. Powiększające się wciąż zbiory CATL można przeglądać na stronie: hrubieszow.archiwa.org

 

Regulamin Konkursu Historycznego 2012

Reklamy

Regulamin Konkursu Historycznego CATL