Stanowisko burmistrz Marty Majewskiej w sprawie budowy basenu i burzy medialnej wokół zawirowań decyzyjnych w powiecie

Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska opublikowała wczoraj w mediach społecznościowych oświadczenie w sprawie miejskiej pływalni i burzy medialnej wokół zawirowań decyzyjnych w powiecie.

Reklamy

Stanowisko Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marty Majewskiej w sprawie Miejskiej Krytej Pływalni i burzy medialnej wokół zawirowań decyzyjnych w powiecie

Mieszkańcy Hrubieszowa,

W ostatnich dniach w mediach oraz w przestrzeni publicznej pojawiły się artykuły i informacje, że powiat hrubieszowski nie dołoży do budowy krytej pływalni. Odebrałam w związku z tym wiele telefonów, wiadomości i zapytań. Stąd kilka słów komentarza ode mnie.

Moi Drodzy

Oświadczam Wam i jednocześnie uspokajam, że taka postawa powiatu nie ma dla naszej miejskiej inwestycji żadnego znaczenia!!! Inwestycja od samego początku jest realizowana przez Miasto zgodnie z harmonogramem i nie ma żadnego zagrożenia jej zatrzymania.

Zaplanowałam realizację tego przedsięwzięcia, obiecałam ją Mieszkańcom Hrubieszowa i ją realizuję przy wsparciu Rady Miejskiej (z wyjątkiem radnego Ryszarda Wiecha – jest permanentnie przeciwny wszystkim inwestycjom realizowanym w aktualnym kształcie, ale o tym innym razem.

Cała kwota inwestycji jest zabezpieczona w budżecie miasta wraz z dodatkowymi dofinansowaniami, które już otrzymaliśmy. Koszt inwestycji to 25 366 150 zł. Na chwilę obecną pozyskaliśmy 7 000 000 zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 2 500 000 zł z ogólnej rezerwy budżetowej – decyzją Premiera. Pozostała kwota 15 866 150 zł. jest wkładem własnym Miasta zabezpieczonym w budżecie.
Aktualnie staramy się również o dodatkowe środki na ten cel z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych, decyzje niebawem.

Ponadto nie są obiektem moich zainteresowań żadne kłótnie, przepychanki, zawirowania partyjne jakie mają miejsce. Nie uczestniczę w tym i nie zabieram głosu. Wraz z radnymi miejskimi pracujemy dla mieszkańców Miasta i dla jego dalszego rozwoju.

Dwukrotnie zwróciłam się do Powiatu ( Starosty – byłej i obecnej, Zarządu Powiatu – byłego i obecnego oraz Rady Powiatu) z propozycją dofinansowania budowy krytej pływalni w Hrubieszowie, z uwagi na fakt, iż z pewnością korzystać będą z niej mieszkańcy całego powiatu. Nigdy nie zapadła żadna konstruktywna decyzja o wsparciu finansowym ze strony powiatu. Nie jestem zaskoczona tą decyzją. Szkoda, że wszędzie można a u nas nie. Ocenę i wnioski zostawiam Mieszkańcom całego powiatu.

Zapewniam Państwa, że nie ma się czym martwić realizujemy swoje zaplanowane działania, a o ich postępach informujemy Państwa na bieżąco. Aktualnie pracujemy nad aranżacją wnętrz.

­

 

Pozdrawiam serdecznie,

Burmistrz Miasta Hrubieszowa

Marta Majewska

­

 

źródło: facebook.com

fot. lubiehrubie.pl


Zobacz też:

Hrubieszów: Powiat nie dofinansuje budowy basenu?

Miejski basen skłócił powiat. Rozpad koalicji PSL – PiS?