Starostwo Powiatowe nieprzychylne rolnikom?!

HrubieszówPowiat hrubieszowski

Reklamy

W tej chwili rolnicy, którzy skorzystali z programu unijnego „Młody rolnik” i otrzymali na rozwój i doposażenie gospodarstwa w maszyny, urządzenia i sprzęt 50 tys. złotych, będą musieli zwrócić pieniądze wraz z odsetkami, gdyż nie zdołali uzupełnić wykształcenia rolniczego.

***

Rolnicy z powiatu hrubieszowskiego szukają rozpaczliwie szkoły, w której mogliby uzupełnić wykształcenie rolnicze. Unijna pomoc z różnych programów wymaga rolniczych kwalifikacji. W tej chwili rolnicy, którzy skorzystali z programu unijnego „Młody rolnik” i otrzymali na rozwój i doposażenie gospodarstwa w maszyny, urządzenia i sprzęt 50 tys. złotych, będą musieli zwrócić pieniądze wraz z odsetkami, gdyż nie zdołali uzupełnić wykształcenia rolniczego.

Szkoła Rolnicza w Hrubieszowie obiecała, że przyjdzie z pomocą i utworzy Szkołę
Rolniczą dla Dorosłych. Za każdym razem pani dyrektor tej szkoły uprzejmie informowała, że sprawa będzie pozytywnie rozpatrzona przez Naczelnika Wydziału Oświaty i Edukacji w Hrubieszowie. Od wiosny 2009 roku rolnicy czekają na otwarcie szkoły dla dorosłych, a Starostwo Powiatowe jest głuche na potrzeby i prośby ludzi, którzy glosowali na PSL.

Przy tak niskich dochodach w rolnictwie, przy cenie zboża 450 zł za kwintal, 50 groszy za litr mleka, wysokich podatkach i jeszcze nieprzychylności władz, rolnicy z powiatu hrubieszowskiego już od dawna wegetują, a nie godnie żyją.

Młody rolnik.

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2010