23 maja 2024

Staśkowa Kapsuła Czasu przybliża szkolne radio RTM Staszic – WIDEO

Czy wiecie, że nasze szkolne radio RTM Staszic ma już prawie16 lat – to tyle, ile nasi najmłodsi uczniowie.

Reporterzy radia towarzyszą wielu wydarzeniom organizowanym na terenie szkoły, miasta oraz okolic. Społeczność lokalna przyzwyczaiła się do obecności młodych ludzi z mikrofonem z logo RTM Staszic i chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami i emocjami związanymi z życiem naszej małej ojczyzny. Radiowcy natomiast skrupulatnie to rejestrują, stając się dokumentalistami tego życia.

Wszystko dzieje się pod czujnym okiem (a może raczej uchem) dobrego ducha radia i jego pomysłodawcy, opiekuna młodzieży, p. Stanisława Nowaka. Współopiekę nad szkolnym radiem przez kilka lat sprawowała także p. Dorota Sędłak, a obecnie p. Joanna Szabat.

W szkole mieści się studio radiowe, w którym stale pracuje uczniowski zespół redakcyjny. Dla wielu uczniów radio RTM Staszic stało się preludium do ich przyszłej drogi zawodowej, która prowadziła zarówno do pracy w mediach, ale także do zawodów, w których głównym narzędziem jest słowo.

Prezentowany filmik z pewnością u wielu wywoła przyjemne wspomnienia, ale może stanie się także powodem, dla którego młodsi zechcą dołączyć do zespołu redakcyjnego radia RTM STASZIC.

(info, wideo: LO Staszic)


Zobacz też:

Staszek Adamowicz ze Staszica najlepszy w Polsce – sukces na skalę europejską

Staszek Adamowicz ze Staszica najlepszy w Polsce – sukces na skalę europejską 

LubieHrubie na Instagramie