25 czerwca 2024

Staszic na XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Na platformie internetowej Sejmu Dzieci i Młodzieży zostały opublikowane wyniki rekrutacji do XXII Sesji. Lista z podziałem na województwa zawiera nazwiska 460 młodych posłanek i posłów. Wśród parlamentarzystów, którzy będą reprezentowali województwo lubelskie są uczennice liceum im. ks. Stanisława Staszica: Weronika Grądzka i Agnieszka Szpyrka.

Reklamy


W tym roku zostało zgłoszonych 626 relacji, które zostały zamieszczone na platformie internetowej.  Autorów najlepiej ocenionych zadań rekrutacyjnych zaproszono do zajęcia miejsc w ławach poselskich 1 czerwca 2016 roku.

Wśród  parlamentarzystów, którzy będą reprezentowali województwo lubelskie są  uczennice liceum im. ks. Stanisława Staszica: Weronika Grądzka i Agnieszka Szpyrka.

Reklamy

Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest promowanie postaw obywatelskich wśród młodych osób, przybliżenie im zasad funkcjonowania demokracji parlamentarnej, a także zachęcenie do podjęcia działań związanych z bieżącym problemem  sesji.

Tegoroczny temat  brzmiał: „Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości”. Uczennice zorganizowały debatę na temat podziemi hrubieszowskich, uważając, że jest to miejsce ważne dla mieszkańców Hrubieszowa i w przyszłości będzie elementem tożsamości narodowej. Dziewczyny zostały przygotowane przez panią Edytę Wolańczuk –  nauczyciela historii.

Reklamy

Serdecznie gratulujemy dziewczynom,  które zakwalifikowały się do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. To nagroda za ich ciężką pracę, ale również zobowiązanie do tego, by zasiadając w ławach poselskich godnie reprezentować młode pokolenie.

 

 

fot. ZS nr 2