Staszic w TVP Lublin

Jak powstaje Panorama Lubelska oraz jakie znane osobistości występowały w lubelskim Oddziale TVP? – to niewielki zakres wiedzy, jaki zdobyli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 (Staszic) podczas wizyty w lubelskiej telewizji. W dniu 22 czerwca 2016 roku grupa naszych uczniów uczestniczyła w wycieczce do Lublina.

Reklamy

 

Uczniowie mieli okazję na chwilę wcielić się w operatorów kamer oraz prowadzących, aby samemu przekonać się, na czym polega praca w telewizji. Mogli podpatrywać pracę dziennikarzy oraz spikerów, a także poznać tajniki pracy reżyserskiej i monterskiej, zanim program pojawi się w naszych telewizorach.

Największym zainteresowaniem cieszyło się studio, gdzie powstaje Panorama Lubelska oraz program Zdarzenia. Po Ośrodku TVP Lublin oprowadzali nas absolwenci naszej szkoły – pani Anna Dąbrowska i pan Kamil Smerdel.

Opiekunami oraz organizatorami wycieczki była pani Joanna Szabat, Jolanta Korneluk oraz pani Agnieszka Perkman.