25 lipca 2024

Staszic: Z kopyta kulig rwie…

Tegoroczna zima jednak nie zawiodła! W tym roku także sprawdziło się stare, ludowe przysłowie „Idzie luty – załóż ciepłe buty”.

Reklamy

W dniu 7 lutego 2014r. uczniowie klas: Ic, Ie, IIIcg i IIIdg Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie ubrani stosownie do panującej pogody udali się na kulig do Dąbrowy Tomaszowskiej. Czekało tam na nich sporo atrakcji.

Pierwszą rozrywką było zjeżdżanie z ośnieżonej góry. Wykorzystaliśmy do tego pontony i worki wypełnione sianem. Ta atrakcja pochłonęła nie tylko uczniów, ale także nauczycieli. W pięknym gospodarstwie agroturystycznym czekało na nas ognisko z kiełbaskami i bigosem oraz gorąca herbata.

Reklamy

Niezaprzeczalnie największą atrakcją był kulig zaprzęgiem konnym. Nasza klasa podzieliła się na dwie grupy. Jak się później okazało nie był to korzystny podział, bo przewagę chłopców na drugich saniach dało się odczuć w postaci lądujących w naszym zaprzęgu śnieżek. Nasz kolega, Konstanty, nazwany przez Pana Woźnicę ,, Kudłatym” wykazał się dużą zręcznością i trafnością w rzucaniu śnieżnymi kulami. W czasie jazdy przytrafiło nam się kilka niespodziewanych przygód, np. jeden z naszych opiekunów wypadł z sań. Mimo to wszyscy wróciliśmy cali i zdrowi.

W zaśnieżonym lesie odbyliśmy wojnę na śnieżki. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z faktu, że w śnieżnych rozrywkach brali czynny udział także nauczyciele. Serdecznie dziękujemy naszym opiekunom: P. Monice Młynarczuk, s. Bernardzie Kozieł, P. Radosławowi Dąbrowskiemu, P. Wojciechowi Borkowskiemu, P. Annie Jańczuk, P. Annie Fietko, P. Barbarze Wierzchowskiej, P. Dominice Serafin i P. Robertowi Harpeniukowi za zorganizowanie i zaangażowanie w tę zimową wyprawę.

Reklamy

Liczymy, że za rok, w tym samym składzie odwiedzimy Dąbrowę Tomaszowską!

 

Autor: Aleksandra Aleksiun ( uczennica klasy Ic)

fot. ZS nr 2