25 czerwca 2024

Strzyżenie i pielęgnacja psów i kotów

Strzyżenie to nie tylko ładny wygląd!

Reklamy

OFERUJEMY:

Rozczesywanie skołtunionej sierści

Reklamy

– Wyczesywanie martwego włosa okrywowego oraz podszerstka

 – Strzyżenie pielęgnacyjne

Reklamy

 – Obcinanie pazurków

 – Czyszczenie uszu

– Opróżnienie gruczołów okołoodbytowych

­

Istnieje możliwość skorzystania z usługi wraz z dojazdem do Klienta

Posiadamy w sprzedaży szeroką gamę kosmetyków do pielęgnacji oraz preparatów witaminowych poprawiających jakość okrywy włosowej i skóry.

Dlaczego warto regularnie wykonywać zabieg strzyżenia?

1. Redukcja wypadania włosów

Prawidłowo zadbane owłosienie pupila, pozwala na jego wzmocnienie i redukcję wypadania. Istotne jest także regularne szczotkowanie, które umożliwia kontrolowane usunięcie słabszych i zniszczonych włosów.

2. Rozpoznanie problemów dermatologicznych

Skóra, pod grubą warstwą sierści lub włosów niejednokrotnie jest kamuflażem – trudnych do zauważenia – problemów dermatologicznych. W trakcie strzyżenia dostrzec można nie tylko ewentualne pasożyty (wszy/pchły), ale także suchą skórę, zmiany grzybicze oraz świerzb. Dla czworonoga ulga w problemach skórnych jest olbrzymią ulgą, mijający świąd podrażnionej skóry pozwoli znacznie rzadziej się drapać, a tym samym uszkadzać naskórek.

3. Rozczesywanie trudnej sierści

Obszary, które nie są rozczesywane z czasem powiększają swoje rozmiary i stają się coraz trudniejsze do okiełznania. To idealne lokum dla rozwoju pasożytów i bakterii, gromadzenia się brudu. W efekcie dając nieprzyjemny zapach. Duże kołtuny mogą sięgać nawet do podstawy włosa, ciągnąc skórę psa i wywołując trwały ból.

 4. Zdrowa skóra

Szczotkowanie oraz przycinanie włosów i sierści psa pozwala na dostęp powietrza do skóry psa. Podczas pielęgnacji włosów zbierany jest także nadmiar łoju. Nadmiar wydzieliny z gruczołów łojowych może prowadzić do zatykania się porów, a w konsekwencji prowadzi do powstawania chorobowych zmian skórnych.  

W celu umówienia na wizytę prosimy o kontakt telefoniczny:

692-301-059, Tomasz Ciesielczuk

Ul. Staszica 3, 22-550 Werbkowice


(tekst – mat. partnera, fot. lubiehrubie.pl)Zobacz też:

Hrubieszów: Podziękowania za pomoc

Hrubieszów: Podziękowania za pomoc


Kanał LUBIEHRUBIE poleca: