13 kwietnia 2024

Studia w Akademii Zamojskiej – Twoja szansa na sukces!

Bezpłatne studia stacjonarne na topowych kierunkach, których absolwenci są poszukiwani przez pracodawców, profesjonalna kadra wykładowców, praktyczny profil studiów, atrakcyjny system stypendialny, a także rozrywka i zabawy studenckie – to wszystko oferuje Akademia Zamojska.

Uczelnia daje możliwość zdobycia tytułu licencjata, inżyniera oraz magistra. AZ posiada w swojej ofercie jednolite, 5-letnie studia magisterskie na kierunku prawo. Ponadto Akademia Zamojska proponuje podjęcie 3-letnich studiów licencjackich (I stopnia) na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, filologia angielska, finanse i rachunkowość, informatyka, pedagogika, pielęgniarstwo, położnictwo, rynek sztuki i zarządzanie w kulturze, turystyka i rekreacja. Tych, którzy wolą kierunki techniczne Uczelnia zachęca do podjęcia 3,5-letnich studiów inżynierskich na kierunkach logistyka oraz mechanika i budowa maszyn. Akademia w swojej ofercie posiada również studia magisterskie (II stopnia) na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, pedagogika, pielęgniarstwo, położnictwo, rynek sztuki i zarządzanie w kulturze.

Ponadto Akademia Zamojska czeka również na decyzję Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie uruchomienia nowych kierunków: fizjoterapii (jednolite studia magisterskie) oraz ratownictwa medycznego (studia licencjackie).

Zajęcia w Akademii prowadzą eksperci i profesjonaliści w swoich dziedzinach. Odbywają się one w bogato wyposażonych laboratoriach. Dla przykładu studenci logistyki oraz mechaniki i budowy maszyn mają do dyspozycji Centrum Badan i Transferu Technologii AZ, wyposażone w maszyny takie jak: obrabiarki sterowane numerycznie, w tym frezarka pięcioosiowa, a także wycinarka wodna i plazmowa, sprzęt do diagnostyki samochodowej. Z kolei studenci pielęgniarstwa i położnictwa odbywają zajęcia w nowoczesnych laboratoriach symulacyjnych, odzwierciedlających warunki rzeczywiste szpitali, jakie znajdują się w Centrum Symulacji Medycznych. AZ posiada również profesjonalne laboratoria językowe, pracownie informatyczne, a także specjalistyczną pracownię bezpieczeństwa narodowego wyposażoną w strzelnicę laserową.

Dodatkowym atutem studiów w Akademii Zamojskiej jest możliwość zdobycia wyższego wykształcenia bez konieczności opuszczania rodzinnego miasta i regionu. Zmniejsza to znacząco koszty utrzymania, bowiem stancja w Zamościu kosztuje zdecydowanie mniej niż w większych miastach. AZ ma także szeroki wachlarz propozycji, które pomogą sfinansować pobyt na studiach. Warto podkreślić, że student może otrzymać – przy uzyskaniu jednocześnie stypendium socjalnego i stypendium rektora za wyniki w nauce – od 1800 do nawet 2400 złotych miesięcznie. Ponadto studenci AZ znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej będą mogli starać się o częściowe lub całkowite zwolnienie z comiesięcznej opłaty za miejsce w domu studenta. Chcąc skorzystać z tej opcji, trzeba złożyć wniosek do rektora.

Z pełną ofertą studiów w Akademii Zamojskiej można zapoznać się pod adresem: www.akademiazamojska.edu.pl


Artykuł płatny – tekst i fot. mat. partnera