Sukcesy młodych anglistów ze Staszica

Zarówno w Liceum Ogólnokształcącym jak i Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie kładziemy bardzo duży nacisk na umożliwienie uczniom rozwijania kompetencji językowych.

Reklamy

 

Wszyscy uczniowie mają możliwość uczęszczania na zajęcia podzieleni na grupy adekwatnie do swojego poziomu zaawansowania. Ponadto licealiści, bez względu na profil klasy, mogą wybrać dowolny język obcy jako przedmiot realizowany w zakresie rozszerzonym.  Swoboda wyboru przekłada się nie tylko na komfort pracy uczniów, ale również daje wymierne korzyści. Najlepszym dowodem są tegoroczne wyniki naszych uczniów w konkursach z języka angielskiego. A sukcesów nie zabrakło ani w gimnazjum ani w liceum.

Wśród licealistów najlepszy okazał się Marcin Mączka z klasy III B (biol-chem), który uzyskał dwa tytuły laureata w konkursach organizowanych przez PWSZ w Zamościu. W lutym został mistrzem angielskiej ortografii w Dyktandzie, uzyskując trzeci wynik w finale; była to najwyższa nota spośród uczniów naszego powiatu.

Reklamy

Natomiast w marcu, drugi rok z rzędu, uzyskał tytuł laureata w VII Konkursie Języka Angielskiego. W tym samym konkursie do grona laureatów dołączyli Kacper Węgor z klasy I A (mat-fiz) oraz Małgorzata Jędrusiak z klasy II D (humanistyczna). Konkurs był jednocześnie egzaminem w formacie TOEFL Junior, a wygrani otrzymali za darmo certyfikaty, potwierdzające ich kompetencje językowe. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasi uczniowie byli jedynymi laureatami z naszego powiatu.

W gimnazjum natomiast największe sukcesy odniosła Magdalena Bojarczuk z klasy II AG.

Jako jedyna uczennica z powiatu hrubieszowskiego uzyskała tytuł finalisty konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Ponadto po raz kolejny została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „Clickonmaniac”. W tymże konkursie do grona laureatów dołączył również Stanisław Adamowicz z klasy I CG, a tytuł finalisty uzyskał, po raz kolejny, Bartłomiej Skrzypczak z klasy II AG.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!