Sukcesy uczniów Gimnazjum nr 3 w konkursach przedmiotowych

Hrubieszów Wśród wielu konkursów, w których uczestniczą uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Hrubieszowie, są konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Udział i sukcesy uczniów są wizytówką pracy nauczycieli i szkoły.

Reklamy

***

Miło nam więc poinformować, że uczniowie naszego Gimnazjum z powodzeniem przeszli przez dwa etapy konkursowe (szkolny i okręgowy), i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego:

• z historii – Gabriela Gałecka z klasy drugiej, przygotowywana przez panią Stanisławę Szajnogę;

• z fizyki – Piotr Dudek z klasy drugiej, przygotowywany przez panią Małgorzatę Jasinę;
• z matematyki – Mateusz Malon z klasy trzeciej, który pracował pod kierunkiem pana Janusza Hołownickiego.

Na uwagę zasługuje fakt, że Gabrysia i Piotr są dopiero w klasie II. Jest to zatem ich duży sukces i nagroda za wytężoną pracę.

Ponadto Mateusz Malon zakwalifikował się do III etapu konkursu matematyczneg „Zagimak”, w swojej grupie wiekowej, organizowanego przez wydział matematyki UMCS w Lublinie oraz LSCDN w Zamościu.

Finały wojewódzkie rozpoczną się w marcu. Powyżsi uczniowie po przystąpieniu do etapu wojewódzkiego uzyskają tytuł finalisty. Jeżeli znajdą się w gronie uczniów, którzy uzyskali w województwie lubelskim najwyższe wyniki, będą laureatami (dotychczas pięciu uczniów naszej szkoły ten tytuł otrzymało). Uzyskają wówczas prawo do zwolnienia z części humanistycznej lub matematyczno – przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego oraz maksymalną liczbę punktów z tej części egzaminu, a także prawo pierwszeństwa w przyjęciu do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej.

Serdecznie gratulujemy uczniom i trzymamy kciuki w czasie konkursu na etapie wojewódzkim!

Gratulacje należą się również nauczycielom pracującym z młodzieżą w ramach kółek przedmiotowych.

***

Opracowanie: Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2010