Szanowny Panie Maćku!

Mam nadzieję , że co najmniej tak skwapliwie jak oświadczenie Pana T. Garaja opublikuje Pan moje oświadczenie. Chciałbym wierzyć, że zależy panu na opinii portalu obiektywnego i bezstronnego.

Reklamy

i>Szanowni Państwo ! Mieszkańcy Hrubieszowa!

W dniu wczorajszym, 1 grudnia jako pełnomocnik KWW Odpowiedzialny Samorząd otrzymałem od Młodzieżowej Rady Miasta skierowane do Pana Zbigniewa Doleckiego zaproszenie do udziału w debacie kandydatów do urzędu Burmistrza Miasta . Z tego co wiem, podobne zaproszenie otrzymał Pan Stanisław Gil, pełnomocnik Platformy Obywatelskiej , która zgłosiła kandydaturę Pana Tadeusza Garaja. Taka procedura jest powszechnie stosowana – nawet w wyborach prezydenckich-i zgodna z prawem oraz dobrymi obyczajami.
Pan Burmistrz Dolecki stawił się zgodnie z zapowiedzią gotów do debaty na temat przyszłości naszego miasta. Niestety, po raz kolejny , jego konkurent uznał, że mieszkańcy miasta nie są godni wysłuchać tego, co ma im do zaproponowania.Jesteśmy rozczarowani, uważamy że naszym rodakom, z oczywistych powodów nie znającym Pana Tadeusza Garaja , jego życiorysu,
poglądów, osiągnięć zawodowych, kwalifikacji do rządzenia miastem, pomysłów na jego rozwój i zaspokojenie potrzeb należy się taka informacja. A bezpośrednia konfrontacja kandydatów jest najlepszym sposobem podjęcia trafnej decyzji wyborczej.
Rozumiemy motywacje sztabu naszego kontrkandydata, poczucie przewagi po pierwszej turze wyborów daje poczucie siły i przekonanie, że wystarczy przewagę „dowieźć do mety”, unikanie wszelkich sytuacji w których tą przewagę może stracić, a niewątpliwie bezpośrednia debata stwarza takie zagrożenie.
W naszym jednak przekonaniu, nieobecność kandydata jest przejawem braku cywilnej odwagi, arogancji i lekceważenia wyborców, a co ważniejsze elementarnych zasad demokracji. Mamy nadzieję, że postawa w której polityczne kalkulacje są ważniejsze od zasad i szacunku dla wyborców w dniu 5 grudnia zostanie przez tychże wyborców właściwie oceniona przy
urnie wyborczej.
Jesteśmy przekonani, że otwartość w kontaktach z mieszkańcami, gotowość do dyskusji, nawet przyjmowania krytyki, a także dotychczasowe osiągnięcia i program dla naszego miasta Pana Burmistrza Doleckiego znajdą uznanie u większości wyborców.

Z poważaniem
Leszek Otręba
pełnomocnik wyborczy KWW Odpowiedzialny Samorząd

***

Od redakcji:

Mail od p. Leszka Otręby pojawił się w mojej skrzynce 2 grudnia 2010 o godz. 21:50. Jego komentarz na portalu LubieHrubie zarzucający mi stronniczość polegającą na niepublikowaniu tej informacji 3 grudnia 2010 o godz. 7.33. Panie Leszku, mam prośbę – choć wiem, że grunt pali się pod nogami, zamiast mieć wieczne pretensje i wysuwać pod moim adresem ciągłe żądania – daj się Pan wyspać!

Na Waszym sztandarowym portalu i tubie propagandowej informacja ukazała się również dziś o godz. 8.09, a jakoś Pan pretensji o to nie masz…

Przepraszam z tego miejsca również moich stałych współpracowników, którzy przysyłają informacje do LubieHrubie od wielu lat, że muszę ich publikacje przesunąć w czasie, bo ekipa obecnie rządząca nagle się obudziła i uznała, że to oni mają prawo pierwszeństwa na tym portalu.