Szkolenia menedżerskie – czy warto?

Pracujesz na stanowisku kierowniczym? Jeśli tak, doskonale wiesz, jak ważne jest nieustanne rozwijanie swoich kompetencji – zarządzanie zespołem niesie za sobą ogrom wyzwań. Pytanie zatem: jaki im sprostać? Wsparciem mogą być odpowiednio dobrane szkolenia menedżerskie. Zobacz, dlaczego warto w nich uczestniczyć i jakie wybrać.

Reklamy

Dobre szkolenia menedżerskie, czyli jakie?

Menedżer, który odnosi sukcesy, to taki, który z jednej strony ma odpowiednią charyzmę oraz predyspozycje, a z drugiej podpiera je wysoko rozwiniętymi kompetencjami. Wiedza i umiejętności nie rozwiną się same. Aby rozpocząć ten proces, warto zainwestować w profesjonalne szkolenia menedżerskie. Na rynku można znaleźć ich bardzo duży wybór, co z jednej strony stwarza szanse, a z drugiej – zagrożenie. Dlaczego? Ponieważ trzeba wybrać takie zajęcia, które wniosą realną wartość dodaną.

Warto zatem zwrócić uwagę na to:

Reklamy
  • jaki program mają interesujące Cię szkolenia menedżerskie – przyjrzyj się dokładnie rozkładowi tematów, które będą poruszone i zobacz, czy Cię interesują,
  • kto będzie prowadził dane szkolenie menedżerskie – warto wybierać zajęcia z doświadczonymi praktykami, którzy cieszą się dobrą opinią.

Zastanawiasz się, czy wybrać szkolenie online, czy stacjonarne? Obie formuły mogą być obiecujące – pod warunkiem, że charakter zajęć zostanie dobrany do ich formy. Przykładowo stacjonarne szkolenia menedżerskie powinny być uzupełnione o moduł warsztatowy czy symulacyjny. Za to realizowane online to dobre pole do pogłębionej dyskusji z ekspertami.

Gdzie szukać szkoleń dla managerów?

Możemy oczywiście samodzielnie przeglądać strony internetowe firm szkoleniowych, jednakże nie każda z nich oferuje szkolenia dla managerów, a też znajomość marek firm szkoleniowych jest ograniczona. Dlatego dobrym pomysłem może być skorzystanie z bazy szkoleń menedżerskich, które prowadzone są przez wyspecjalizowane serwisy edukacyjne, takie jak Szkolenia Eventis.pl, gdzie na stronie https://eventis.pl/szkolenia/menedzerskie zgromadzono ponad 200 szkoleń i kursów menadżerskich.

Skorzystanie z bazy szkoleń dla menedżerów pozwala znacznie skrócić czas potrzebny na znalezienie dobrego szkolenia czy kursu, ale też pozwala upewnić się, że cena szkolenia jest atrakcyjna. Warto wiedzieć, że zróżnicowanie cen szkoleń na rynku jest bardzo duże. To samo bądź podobne szkolenie, kurs managerski czy warsztaty mogą kosztować nawet kilkaset procent więcej, w zależności od organizatora, miejsca i terminu szkolenia czy trenera. Warto zatem porównywać oferty szkoleń, żeby wybrać najlepsze pod względem programu i ceny.

Baza szkoleń umożliwia też łatwiejsze znalezienie szkoleń organizowanych w naszym regionie. Kursy i szkolenia w Lublinie i województwie lubelskim zebrane zostały na jednej stronie, co sprawia że zapoznanie się z ofertą lokalnych firm szkoleniowych z Lubelszczyzny jeszcze nigdy nie było tak łatwe i szybkie.

Na jakie szkolenia menedżerskie warto się zapisać?

Lista ciekawych szkoleń dla menedżerów jest bardzo długa, a to, na jakie konkretnie się zapiszesz, zależy przede wszystkim od Twojego poziomu umiejętności oraz pola potrzeb i zainteresowań. Popularnością cieszą się np. zajęcia związane z:

  • zarządzaniem zespołem zdalnym – dziś praca w trybie home office stała się codziennością dla wielu firm, a to niesie za sobą dodatkowe wyzwania, którym musi sprostać menedżer,
  • budowaniem zespołu – poruszane są m.in. zagadnienia związane z rekrutacją czy wykorzystywaniem potencjału pracowników,
  • udzielaniem informacji zwrotnej – feedback to bardzo ważny, ale często pomijany element komunikacji na linii menedżer-pracownik,
  • prowadzeniem spotkań wewnętrznych – dobre briefingi motywują, a nie dają poczucia straty czasu. Warto nauczyć się je prowadzić.

Przyjrzyj się dokładnie ofercie szkoleń menedżerskich, które są dostępne na rynku i rozwijaj się w tym kierunku, w którym chcesz.

­

(tekst i fot. mat. partnera)