15 kwietnia 2024

Szpital w Hrubieszowie poszerza kadrę anestezjologiczną (ZDJĘCIA)

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie po raz kolejny podejmuje działania dla dobra pacjentów. Na początku września, do zespołu specjalistów dołączyła Elżbieta Maćkowiak-Świergoń, która jako ekspert w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, będzie zarządzać kadrą oddziału.

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, iż Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie poszerzył swoją kadrę medyczną zatrudniając kolejnego specjalistę.

W dniu 6 września dołączyła do nas Pani Elżbieta Maćkowiak-Świergoń, obejmując stanowisko kierownika Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii, zdobytym m.in. w trakcie pracy w szpitalu im. Jana Pawła II w Zamościu, Pani Elżbieta Maćkowiak-Świergoń zarządza profesjonalnym zespołem, składającym się z czterech lekarzy specjalistów w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz dwudziestu czterech pielęgniarek, w tym:

– siedmiu ze specjalizacją w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii,

– jednej ze specjalizacją w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego,

– dwóch ze specjalizacją pielęgniarstwa internistycznego.

Nowoczesne wyposażenie oddziału

Oddział dysponuje pięcioma stanowiskami wyposażonymi w specjalistyczny sprzęt medyczny, umożliwiający kompleksową diagnostykę oraz leczenie w zakresie:

– przygotowanie do znieczulenia,

– znieczulania pacjentów do zabiegów operacyjnych z zakresu chirurgii i ginekologii,

– opieki okołooperacyjnej nad znieczulanymi pacjentami wraz z uśmierzaniem bólu pooperacyjnego,

– leczeniem chorych z niewydolnością oddechowo – krążeniową i niewydolnością układu nerwowego.

Zarówno skład osobowy, jak również baza sprzętowa, którą dysponuje nasz OAiT, daje gwarancję najwyższej jakości intensywnej opieki medycznej, realizowanej przez SPZOZ w Hrubieszowie na rzecz naszych pacjentów.

­

(tekst i fot. SP ZOZ Hrubieszów)Zobacz też:

Hrubieszowskie obchody Dnia Edukacji Narodowej (ZDJĘCIA)

Hrubieszowskie obchody Dnia Edukacji Narodowej (ZDJĘCIA)