23 maja 2024

Szukasz argumentu, dla którego miałbyś wybrać się w Alpy? Mamy ich więcej niż myślisz

Alpy to nie tylko najlepiej rozpoznawalny łańcuch górski Europy, ale i miejsce, do którego zjeżdżają tysiące turystów z całego świata. Jeśli to dla ciebie za mało i nadal nie jesteś przekonany, z jakiego powodu miałbyś odwiedzić to miejsce, koniecznie sprawdź nasze zestawienie.


Przeczytaj, jak spędzić wolny czas w Alpach

 

Rusz w podróż do najwyższego szczytu Europy

Zmierz się z Mont Blanc, najwyższym szczytem Alp i całego kontynentu europejskiego. Możesz ruszyć na wyprawę alpinistyczną w zorganizowanej grupie, na własną rękę lub zdecydować się na szusowanie po stokach.

U podnóża Mont Blanc czeka w sumie nieco ponad 150 kilometrów * zróżnicowanych tras dla miłośników śnieżnego szaleństwa. 60% to odcinki dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.

*Zgodnie ze źródłem: narty i snowboard w Alpach SnowShow.pl na dzień publikacji tego materiału.

Odwiedź najpopularniejsze kurorty narciarskie u podnóży Mont Blanc: Champex – Lac, Chamonix Mont-Blanc oraz Courmayeur.

 

Stań oko w oko z największym wodospadem Starego Kontynentu

Rheinfall to popularny kierunek turystyczny wybierany przez Polaków. Ten szwajcarski wodospad uważa się za lidera w swojej kategorii pod względem przepustowości wody. Na miejscu czekają na ciebie niezapomniane pejzaże, na które składają się słupy skalne osadzone u podnóży wodospadu i zapierająca dech w piersiach panorama, jaką obejrzysz z okolicznego mostu tuż nad Renem.

 

Wjedź kolejką na szczyt lodowca Mer de Glace

Położony na wysokości ponad 1,900 metrów nad poziomem morza lodowiec Mer de Glace to doskonała gratka dla wszystkich miłośników mocnych wrażeń. Zachwyca nie tylko rozległa panorama u podnóży Mont Blanc, ale i wydrążona w lodowcu, podświetlana jaskinia.

 

Zmierz się z średniowieczną historią zamku Chillon

Jeśli lubisz podążać śladami historii, koniecznie odwiedź zamek Chillon. Ta średniowieczna warownia słynie nie tylko z wyjątkowego położenia na skalistej ostrodze, ale i wyjątkowej architektury oraz rozbudowanego kompleksu podziemi.

 

 fot. mat. sponsora