Szukasz finansowania? Skorzystaj z porównywarki kredytów gotówkowych online!

Szykuje Ci się remont mieszkania, wyjazd na wymarzone wakacje, a może zakup sprzętu RTV lub AGD? Bez względu na to, na co chcesz przeznaczyć środki, warto porównać kilka lub kilkanaście ofert finansowania! Sprawdź, jak działają porównywarki kredytów gotówkowych online i co warto o nich wiedzieć.

W ofercie niemalże każdego banku działającego na polskim rynku znajdziesz ofertę kredytu gotówkowego online. Ten rodzaj finansowania udzielany jest na dowolny cel – nie musisz więc się tłumaczyć, na co wydasz pożyczone środki… Jak wybrać najtańszą ofertę kredytu gotówkowego? Podpowiadamy!

Przyjrzyj się kosztom kredytu gotówkowego

Prowizja, oprocentowanie, RRSO, ubezpieczenia kredytu – czy te pojęcia są dla Ciebie obce? Koniecznie musisz je poznać, jeśli chcesz wnioskować o kredyt gotówkowy! Prowizja liczona jest w procentach od wysokości pożyczonej kwoty. Może być doliczona do comiesięcznych rat lub zapłacona jednorazowo. Wysokość oprocentowania wpływa na koszt odsetek, które musisz oddać do banku wraz z kredytem. Kluczowe jest RRSO kredytu, które określa wszystkie koszty, jakie będziesz musiał pokryć wraz z pożyczoną kwotę. Im niższe RRSO, tym dana oferta jest tańsza. To właśnie ten czynnik musisz wziąć pod lupę, szukając oferty idealnej. Banki mogą również wymagać zakupu ubezpieczenia, np. od utraty pracy, w przypadku wnioskowania o dużą kwotę.

Skorzystaj z porównywarki kredytów gotówkowych

Dużym ułatwieniem są różnego rodzaju porównywarki finansowe, które znajdziesz w internecie. Porównywarka kredytów gotówkowych online pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę finansowania bez wychodzenia z domu! Jak to działa? Wystarczy, że wybierzesz na suwakach preferowaną kwotę zobowiązania oraz okres spłaty, czyli termin, w jakim chcesz zwrócić swoje zobowiązanie. W zamian otrzymasz zestawienie ofert kredytów z różnych banków działających w naszym kraju. Nie musisz więc na własną rękę studiować tabel z opłatami i ofertami instytucji – wszystko otrzymasz w jednym miejscu!

Sprawdź rankingi kredytów gotówkowych

Kolejnym pomocnym narzędziem są rankingi kredytowe. Ranking kredytów gotówkowych zawiera kilka lub kilkanaście ofert, które w danym miesiącu są najkorzystniejsze dla klienta. Takie zestawienie przygotowywane jest na konkretną kwotę i okres spłaty, dlatego warto zwrócić na to uwagę. W rankingu zawarte są wszelkie opłaty związane z kredytem oraz wysokość miesięcznej raty, co jest ważne, byś mógł zaplanować sobie domowy budżet i określić, czy stać Cię na to, by co miesiąc oddawać tę kwotę do banku.

By złożyć wniosek o kredyt w banku, musisz dysponować ważnym dowodem osobistym, adresem e-mail, numerem telefonu oraz posiadać stałe źródło dochodów. Wnioskując o wyższą kwotę, możesz zostać poproszony o zaświadczenie o dochodach, które musi wypełnić Twój pracodawca. Banki zwracają również uwagę na wiek pożyczkobiorcy oraz jego zdolność kredytową, by określić, czy dana osoba będzie w stanie spłacić swoje zadłużenie w terminie.

(tekst i fot. mat. partnera)