Terminal płatniczy za 0 zł? To możliwe! Sprawdź, jak go otrzymać

Popularność płatności bezgotówkowych rośnie, a możliwość uregulowania rachunku przy pomocy karty dla wielu osób jest kluczowym czynnikiem determinującym wybór placówki handlowej. Jeśli wciąż nie oferujesz swoim klientom płatności bezgotówkowych, to najlepszy moment, aby to zmienić. Zwłaszcza że terminal płatniczy możesz otrzymać zupełnie za darmo!

Reklamy

Z danych m.in. KPMG Polska wynika, że podczas trwania pandemii koronawirusa Polacy zmienili swoje zwyczaje zakupowe. Wielu bywało w sklepach rzadziej niż wcześniej, a regulowanie rachunków przy pomocy kart płatniczych stało się zdecydowanie popularniejsze od płacenia gotówką. Choć kolejne pandemiczne obostrzenia znikają, wiele wskazuje na to, że preferencje w zakresie płatności pozostaną z nami na dłużej. Nic dziwnego. Korzystanie z płatności bezgotówkowych  jest nie tylko szybkie, ale także niezwykle wygodne. Możliwość uregulowania rachunku bez używania banknotów i monet dla wielu osób stała się więc czynnikiem determinującym wybór placówki handlowej.

Dlaczego warto wyposażyć punkt handlowy w terminal?

Oferując swoim klientom możliwość opłacenia rachunku bezgotówkowo:

  • zbudujesz wizerunek nowoczesnego, podążającego za trendami przedsiębiorcy;
  • zwiększysz swoje szanse na pozyskanie nowych kupujących – zwłaszcza tych, którzy na co dzień nie używają gotówki;
  • przyciągniesz do sklepu nową grupę klientów, zainteresowana oferowanymi przez terminal usługami dodatkowymi: wypłatą gotówki w kasie (cash back), doładowaniem telefonu w terminalu czy regulowaniem rachunku w walucie karty płatniczej (DCC);
  • zwiększysz konkurencyjność biznesu, zwłaszcza gdy Twoi bezpośredni konkurenci nie oferują klientom płatności bezgotówkowych.


Chcesz maksymalnie zredukować ryzyko dodatkowych kosztów wynikających z korzystania z terminala? Sięgnij po urządzenie dostępne w ramach Programu Polska Bezgotówkowa i korzystaj z niego za darmo – nawet przez 5 miesięcy.

Na czym polega Program Polska Bezgotówkowa?

Głównym celem Programu Polska Bezgotówkowa jest upowszechnienie i promocja obrotu bezgotówkowego. Dołączając do Programu, nie poniesiesz żadnych kosztów wynikających z dostarczenia i montażu terminala oraz obsługi urządzenia do momentu osiągnięcia na nim obrotu w wysokości 42 tys. zł w skali 5 miesięcy. 

W ramach umowy możesz otrzymać jedno urządzenie. Może być to:

  • tradycyjny terminal stacjonarny dedykowany przedsiębiorcom prowadzącym tradycyjną obsługę kasową. Trwały i niezawodny, działa niezależnie od dostępności sieci mobilnej;
  • terminal mobilny (przenośny). Zdecydowanie mniejszy i lżejszy niż terminal stacjonarny spełni oczekiwania przedsiębiorców świadczących usługi gastronomiczne, kurierskie czy przewozowe. Dzięki wytrzymałej baterii oraz dostępnym metodom komunikacji (w tym poprzez sieć komórkową i Wi-Fi), przenośny terminal zapewnia pełną mobilność, a co za tym idzie – możliwość przyjmowania płatności w dowolnym miejscu i czasie;
  • terminal typu softpos, czyli nowoczesne rozwiązanie o charakterze aplikacji płatniczej. Możesz zainstalować i uruchomić je na swoim tablecie czy smartfonie (spełniającym określone wymagania techniczne) i poprzez urządzenie pobierać płatności bezgotówkowe. Terminal typu softpos odpowie na oczekiwania freelancerów oraz przedsiębiorców, którzy świadczą usługi mobilne i/lub pracują w różnych częściach kraju.

Obsługa terminala płatniczego jest prosta i intuicyjna, a korzyści wynikające z jego użytkowania – wielowymiarowe i realne.

Kto może dołączyć do Programu?

Z Programu Polska Bezgotówkowa może skorzystać każdy przedsiębiorca, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadał terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym).

Według raportu „Zwyczaje płatnicze w Polsce w 2020 r.” zrealizowanego na zlecenie NBP aż 47,3 proc. respondentów preferuje bezgotówkową formę regulowania należności. Zdaniem ekspertów ten odsetek będzie rósł. Dołączając do Programu Polska Bezgotówkowa możesz więc zyskać: finansowo i wizerunkowo. Więcej informacji o możliwości odbioru darmowego terminala znajdziesz na na stronie firmy Polcard.

Dowiedz się więcej: Chcesz akceptować płatności bezgotówkowe w swojej firmie? Sprawdź, jak otrzymać terminal płatniczy za darmo­

­

(tekst i fot. mat. partnera)