15 lipca 2024

Titleist piłki golfowe

Konstruktorzy firmy Titleist mają szeroką wiedzę w odniesieniu do piłek golfowych. Kombinacji materiałów, ich grubości, ukształtowania powierzchni jest mnóstwo. Tylko nieliczne pozwalają stworzyć piłeczki, którymi gra dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Reklamy

Titleist ProV1x

Załóżmy, że golfista oczekuje od piłki, iż da mu przewagę nad innymi zawodnikami:

  • pokonując większy dystans przy niskiej rotacji,
  • osiągając wysokie trajektorie w długiej grze,
  • pozwalając na delikatne czucie i większą kontrolę podczas krótkiej gry.

Co musi wziąć pod uwagę konstruktor, aby piłki golfowe miały takie właściwości?

Reklamy

Zwiększoną odległość swingu zapewnia podwójny rdzeń. Warto go użyć, tym bardziej, że do dyspozycji jest technologia 2.0 ZG.

Co sprawi, że piłki golfowe Titleist będą osiągać większe prędkości, a spin ich zostanie zoptymalizowany?

Reklamy

Środkowa warstwa z wysoce sprężystego ionomeru poprawia transfer energii z główki kija do jądra, zwiększając prędkość początkową piłki i obniża rotację podczas długiej gry.

Aby piłki golfowe Titleist zapewniały delikatne czucie i większą kontrolę w krótkiej grze zastosowano w nich elastomer uretanowy – najdelikatniejszą formułę pokrycia, jaka kiedykolwiek została użyta w Pro V1x.

Piłkę trzeba jeszcze zapakować w aerodynamiczną obudowę. Wysoki lot, stabilność kierunku i zmaksymalizowaną odległość zapewnia powierzchnia pokryta 348 dimplami.

A jak zbudować piłkę, która ma większy spin i niższą trajektorię lotu? Na pewno trzeba zwiększyć liczbę dimpli i pogłębić je. Dzięki temu zawodnicy „na dotyk” odróżniają model ProV1 od ProV1x.

Titleist Pro V1

Czym piłki do golfa Titleist Pro V1 różnią się od innych? Mają one najdelikatniejszą powłokę zewnętrzną, jaka kiedykolwiek została użyta w Pro V1 – zwiększa rotację na greenie, zapewniając delikatniejsze czucie i zwiększoną kontrolę w krótkiej grze dzięki technologii Drop-and-Stop ™.

Piłki golfowe Titleist Pro V1 zawierają wysoce sprężysty, szybki ionomer. Został on początkowo opracowany i zatwierdzony do użycia w modelu Titleist Pro V1x Left Dash. Zwiększa on prędkość piłki i obniża jej rotację podczas długiej gry.

Obserwując piłki Titleist Pro V1 podczas lotu można odnieść wrażenie, że mają one zamontowany bezgłośny silnik. Pełny rdzeń 2.0 ZG Process pozwala wysłać piłeczkę na znacznie wydłużone dystanse.

Odpowiednią aerodynamikę piłki udało się uzyskać dzięki pokryciu jej powierzchni 388 dimplami. Ich układ i kształt zostały zoptymalizowane dla piłki Titleist Pro V1. Nie tylko zwiększają odległość lotu, ale także zapewniają jej poruszanie się po trajektorii penetrującej.

Kombinacja parametrów spowodowała, że Titleist Pro V1 to najczęściej używane piłki na profesjonalnych turniejach.

A czym wyróżniają się piłki golfowe Titleist Pro V1x Left Dash, dla których opracowany został specjalny ionomer?

Titleist Pro V1x Left Dash

Najłatwiej wytłumaczyć co w nazwie oznacza Left Dash. Jest to pozioma kreseczka poprzedzająca nazwę piłki.

Piłki Titleist Pro V1x Left Dash charakteryzują się:

  • nadzwyczajnie dużymi odległościami i stabilnym lotem,
  • niższym spinem przy pełnym swingu niż mają piłki Pro V1x,
  • nieco niższą trajektorią lotu niż Pro V1x,
  • lepszym czuciem niż Pro V1x,
  • kontrolą krótkiej gry dzięki technologii Drop-and-Stop ™.

Cechy te były możliwe do połączenia w jednej piłce, gdyż jej konstrukcję oparto na rdzeniu ZG. We wnętrzu piłki znajduje się warstwa środkowa obniżająca rotację. Wierzchnia warstwa wykonana jest z elastomeru uretanowego. W powłoce zewnętrznej wykonano 328 dimpli.

Właściwości te miały wcześniej tylko piłki dostępne dla zawodników z Touru.

Titleist Tour Soft

Tak. To nie pomyłka. Titleist produkuje również piłki miękkie, przeznaczone dla graczy z niskim i średnim hcp.

Piłka Titleist Tour Soft charakteryzuje się: możliwością wysłania na dużą odległość, wysoką trajektorią lotu, średnim spinem.

Piłeczka ma największy rdzeń, jaki kiedykolwiek wyprodukował Titleist. Duże rozmiary rdzenia nie zostawiają wiele miejsca na warstwę zewnętrzną.  Bardziej miękka powłoka 4CE oraz niższa kompresja powodują, że zawodnik czuje dobrą miękkość i ma odpowiednią kontrolę, szczególnie istotną przy krótkiej grze.

Titleist Tour Speed

Piłka do golfa Titleist® Tour Speed to wielowarstwowa, termoplastyczna piłka golfowa pokryta uretanem, zapewniająca wyjątkowy dystans w długiej grze i precyzyjną kontrolę w grze krótkiej.

Wykonana jest w technologii Driven Core Design. Zapewnia ona uzyskanie maksymalnej prędkości przy pełnym wymachu podczas swingu.

Szybka warstwa osnowy jonomerowej przyczynia się do zwiększenia prędkości i niskiej rotacji podczas długiej gry.

Konstrukcja powłoki z 346 wgłębieniami zapewnia lot po wysokiej trajektorii na duże odległości z wąskim rozproszeniem.

Titleist TruFeel

To najdelikatniejsza piłka golfowa Titleist. Jej konstrukcja sprawia, że jest uwielbiana przez graczy, kttórzy na pierwszym miejscu stawiają miękkość, ale nie chcą rezygnować z niezrównanej jakości i wydajności piłeczki golfowej Titleist.

Aerodynamika TruFit gwarantuje większe odległości podczas długiej gry.

Rdzeń TruTouch to konstrukcja o niskiej kompresji, która generuje niskie obroty na długich dystansach.

Gracze poszukują jak najwięcej pewności. Opatentowana osłona TruFlex została zaprojektowana z myślą o doskonałej kontroli nad krótkimi strzałami, aby móc grać skuteczniej i cieszyć się każdym uderzeniem.

Titleist Velocity Matt

Piłeczki Titleist Velocity Matt wyróżniają: wydajność oraz matowe kolory. Dostępne są w kolorze białym i matowym różu # 1-4, matowym zielonym i pomarańczowym # 00-11-22-33.

Szybki rdzeń LSX zapewnia większą prędkość. Przekłada się to na duży dystans na jaki leci Titleist Velocity Matt.

Piłka ma konstrukcję 2-warstwową. Wzbija się na średnie wysokości. Ma średni spin. Przeznaczona jest dla amatorów.

Potrzebujesz więcej szczegółów? Masz konkretne oczekiwania co do piłki? Odwiedź nasz sklep! Zespół pasjonatów golfa z radością podzieli się swoją wiedzą i pomoże dobrać piłeczki.

 https://bogigolf.com.pl/

(tekst i fot. mat. partnera)