Trójka: Dziękujemy za upiększenie naszego ogrodu

Czas wiosenny i budzenie się do życia otaczającej nas natury to odpowiedni moment, by przygotować teren szkoły do sezonu wiosenno – letniego i rozpocząć akcję wiosennych nasadzeń krzewów.

Reklamy

 

Przystąpiliśmy więc chętnie do ogólnopolskiej akcji „Wiosna z Mrówką”, w której chodzi o zmienianie najbliższej okolicy m.in. poprzez zasadzenie nowych drzewek i krzewów. Akcja miała na celu również uczenie dzieci i młodzieży odpowiedzialności i dbałości o przyrodę.

W naszej szkole przeprowadzono ją 11 kwietnia 2017 r. na placu przy wejściu do szkoły, który za sprawą nowej aranżacji roślinnej zmienił się nie do poznania.

Reklamy

Do realizacji akcji zostały wykorzystane produkty grup asortymentowych PSB Mrówka: rośliny, sadzonki, drzewa, ziemia, nawozy. Każdy uczeń otrzymał też nasiona do samodzielnego wysiewu oraz ulotkę informacyjną i instrukcję, jak pielęgnować kwiaty doniczkowe.

W akcji wzięła udział klasa III a szkoły podstawowej i III c gimnazjum.

Serdecznie dziękujemy „Mrówkom” z PSB Mrówka w Hrubieszowie za poświęcony czas i upiększenie naszego ogrodu.

W sposób szczególny nasze dziękuję kierujemy do Pana Zbigniewa Sławińskiego – właściciela firmy i Pana Pawła Żaroffe – kierownika marketu w Hrubieszowie

Obiecujemy dbać o posadzone roślinki i cieszyć się ich widokiem wchodząc do szkoły.

 

ZSM nr 3 w Hrubieszowie


fot. ZSM nr 3