Trójka: Kocham. Nie truję się!

Hrubieszowskie Gimnazjum nr 3 stawia na atrakcyjną profilaktykę! Po raz kolejny społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Reklamy

 

W tym roku młodzież z Trójki stawia na zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. W dniu kalendarzowej wiosny w naszym gimnazjum odbył się szkolny dzień profilaktyki „Kocham. Nie truję się” podczas, którego odbyły się spotkania uczniów z panią dietetyk p. Kamilą Poleszak z Lublina.

Głównym celem zorganizowanych spotkań było ukazanie naszej młodzieży jak ważne jest zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. Podczas tych spotkań mogli sobie odpowiedzieć na czym ono polega i jak się odżywiać by dostarczać naszemu organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, witamin i minerałów, których największe bogactwo znajdziemy w warzywach, owocach oraz w produktach nie przetworzonych.

Uświadamiała dlaczego tak ważne jest ich uwzględnienie w naszej codziennej diecie. Pani dietetyk zapoznała młodzież z nową piramidą zdrowia, w której podkreśliła, że nie tylko odżywianie jest ważne ale do tego dochodzi również wysiłek fizyczny, czyli uprawianie sportu. Połączenie obydwu tych rzeczy w okresie dojrzewania bardzo korzystnie wpływa na zdrowie i kondycję.

Sport jest bardzo ważny ponieważ wpływa na właściwą przemianę materii, jest też odpowiedzialny za spalanie tłuszczu i rozwój mięśni. Pani dietetyk również podczas spotkania ważyła chętnych uczniów i wyjaśniała prawidłowy skład masy ciała indywidualnie z uczniem.

W trakcie prezentacji rozwinęła się również dyskusja młodzieży z panią dietetyk, uczniowie chętnie zadawali wiele pytań związanych ze zdrowym odżywianiem jak również, jakich niezdrowych produktów omijać w codziennym odżywianiu się.

Spotkania zorganizowała pedagog gimnazjum Agnieszka Kwiatkowska.

 

Zdjęcia »

 

fot. ZSM nr 3