15 lipca 2024

Trójka: Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich

W Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie w dniu 14.05.2014r. odbył się Wielki Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich. Podsumowanie konkursu odbyło się w dniu 21.05.2014r.

Reklamy

Organizatorem konkursu był Departament Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, szkolnym koordynatorem została pani Anna Świstowska.

  • I miejsce Damian Kot,
  • II miejsce Wiktoria Mikulska,
  • III miejsce Julia Świeca i Karolina Panasiewicz,
  • IV miejsce Karolina Maciejewska,
  • V miejsce Albert Gardyński, Miłosz Orzechowski, Kamil Warecki, Kamil Frankiewicz i Artur Sagan.
  • Pozostali uczniowie zajęli miejsca od VI do XI.

Celem konkursu było zapoznanie uczniów gimnazjów z województwa lubelskiego z efektami wykorzystania środków unijnych, które były na przestrzeni 10 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Hrubieszowie przystąpiło do konkursu i w szkole odbył się cykl imprez związanych przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Na zajęciach wiedzy o społeczeństwie był prezentowany krótki film animowany, który miał przybliżyć młodzieży tematykę funduszy europejskich, a także pokazać gimnazjalistom jak wiele pozytywnych zmian zaszło w ich najbliższym otoczeniu, dzięki tym środkom. Animacja w sposób prosty, przystępny i jednocześnie zabawny przekazała podstawowe informacje o Zintegrowanym Programie Operacyjnym Rozwoju Regionalnego oraz Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Lubelskiego.

Reklamy

Od roku 2006 do 2013, do naszego regionu trafiło blisko 6 miliardów euro z tych dwóch unijnych programów. Swoją wiedzę o funduszach europejskich mogli poszerzyć zapoznając się ze skryptem wiedzy o funduszach europejskich. Pomoce te zostały przygotowane przez Urząd Marszałkowski. Uczniowie przygotowali wystawę poświęconą historii Unii Europejskiej, zrealizowali projekty edukacyjne nt. „Co dało Polakom i mieszkańcom naszego miasta wejście do Unii Europejskiej”. Finałowym wydarzeniem był konkurs wiedzowy, w którym wzięło udział 34 gimnazjalistów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. W konkursie nagrodami były: tablet, słuchawki nauszne, czytnik kart do aparatu fotograficznego, bluzy, książki, informatory i gadżety. Zostały one ufundowane przez Departament Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Europosła Pana Arkadiusz Bratkowskiego i dyrektora Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie Panią Danutę Krawczuk, którym serdecznie dziękujemy.

Reklamy

 

Anna Świstowska