21 lipca 2024

Trójka: Maluszki odwołują zimę

Najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 wyszli na spotkanie nadchodzącej wiosny. Przywoływali ją na różne sposoby. Myślą przewodnią wszystkich działań było hasło „O wiośnie kolorowo i radośnie”.

Reklamy


W pierwszej kolejności należało przystroić salę lekcyjną tak,  by polubiła ją wiosna. Tuż pod sufitem pojawiły się barwne ptaszki, kształtki piankowe przybrały postać wiosennych kwiatów, gałązki w wazonach zazieleniły się od bibułkowych listków. Tablice dekoracyjne wypełniły różnorodne prac plastyczne. W tak przygotowanej sali  można było zacząć wspaniałą zabawę.

Dzieci z radością pokonały gąsienicowy labirynt. Potem przez chwilę zamieniły się w tęczowe stonogi, które wędrowały po całej klasie. Zaraz po tym, sala rozbrzmiewała wesołym śpiewem i improwizacjami tanecznymi z kolorowymi pomponami.

Reklamy

Wszyscy wypatrywali wiosnę. Każdy zadawał sobie pytanie: czym przyjedzie samochodem, rowerem, motorem? Padła odpowiedź, że samochodem, ubrana w kwiecistej sukience. Za chwilę samochód i sukienka dla wiosny były gotowe, dzięki zgodnej i wytrwałej pracy małych raczek. W ten sam sposób również powstała kukła Marzanny – symbol odchodzącej zimy.

Dzieciom trudno było się z nią rozstawać, dlatego kolorowa panna przyglądała się jak maluchy wymachują „tańczącymi” chustkami, czy koncertują na instrumentach w rytm  znanych melodii. Wiosną rozbudzają  się do życia różne zwierzątka.

Reklamy

Nie zabrakło ich również u nas. Hałasujące żabki, pieski, kotki , a nawet tygrysy rozochociły się do powitania  wiosny. Dzielnie radziły sobie z różnymi zadaniami. Owocowa gra napełniła dzieci siłą do dalszej zabawy.

Duch rywalizacji obudził się podczas  maratonu skakania przez skakanki, które po spełnieniu swojej roli, dzięki kreatywności i pomysłowości dzieci, zaczęły przybierać różne kształty. Przy następnym wyzwaniu uczestnicy musieli być bardzo skupieni i ostrożni, wymagało tego przejście między naprężonymi, gęsto ułożonymi skakankami.

W czasie trwania imprezy sukcesywnie powstawał ogród pełen wiosennych kwiatów, zbudowanych z drobniutkich elementów przyczepionych do siebie magnesami. Uczniowie włożyli w to zadanie wiele wysiłku i precyzji. Z satysfakcją podziwiali efekty swojej pracy.

Dzieci przekonały się jak dużo radości,  zalet płynie ze wspólnej pracy i zabawy. Nauczyły się, że warto wspomagać siebie nawzajem i wspierać w trudnych chwilach. Po raz kolejny nauka w naszej szkole wypłynęła z ukierunkowanej, wesołej zabawy, która angażuje wszystkie maluchy, a co najważniejsze  jest podstawową  i ulubioną formą ich aktywności.                                              

Organizatorem imprezy była Anna Kryszczuk.

 

 

info i fot. ZSM nr 3