Trójka: Mikołajkowy program artystyczny Eurolandii

W grudniu 2015 roku Szkolny Klub Europejski „Eurolandia” działający przy Szkole Podstawowej nr 3 przygotował dla swoich uczniów specjalny mikołajkowy program artystyczny.

Reklamy


Tradycja obdarowywania się drobnymi prezentami w dniu imienin Świętego Mikołaja na stałe wpisała się w naszą polską tradycję. Z tej okazji Klasa VI B przygotowała  przedstawienie „Kłopoty w Laponii”. W tych dniach  nasza szkoła zamieniła się w fabrykę świętego Mikołaja. Wszyscy w wyśmienitych humorach wyruszyliśmy w magiczną podróż. Bajka cieszyła się wielkim zainteresowaniem, gdyż przedstawiła zabawną historię Mikołaja i jego małych pomocników a szybkie i rytmiczne piosenki zachęcały widownię do wspólnej zabawy. Pomimo kłopotów w Laponii, elfy nie pozwoliły, aby grzeczne dzieci nie dostały prezentów. W imieniu Świętego Mikołaja uczniowie ze Szkolnego Klubu Europejskiego wręczyli najmłodszym uczniom naszej szkoły słodkie upominki. Wspaniały występ został nagrodzony gromkimi brawami.

W trakcie naszych świątecznych przygotowań odwiedzili nas bohaterowie znanych bajek. „Poplątane bajki”, przygotowała klasa V C. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w role Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Zajączka, Elfa, Dobrej Wróżki, Śpiącej Królewny oraz Małgosi, prezentując w humorystyczny sposób przygody małych bohaterów. W trakcie usłyszeć można było przepiękne piosenki dla rozweselenia Śpiącej Królewny i Małgosi. Humorystyczna interpretacja tekstów, kolorowe pacynki i rekwizyty wzbudziły zainteresowanie naszych najmłodszych uczniów.

Reklamy

Boże Narodzenie to jedno z najbardziej pracowitych dni w roku, nie tylko dla Świętego Mikołaja. Szkolny Klub Europejski przygotował także wiele niespodzianek dla uczniów. Piątek 18 grudnia był pracowity dla klas II b i c oraz klasy III a. Przybliżając uczniom kulturę i tradycje angielskie, uczniowie klas II przygotowali Christmas stockings – świąteczne skarpety ze słodkościami. Natomiast klasa III bawiła się świetnie podczas przygotowywania Christmas crackers – świątecznych cukierków z niespodzianką. W poniedziałek i wtorek 21 i 22 grudnia klasy I miały za zadanie przemienić się w pomocnika Mikołaja, czyli renifera, by ten szybciej dotarł do wszystkich dzieci. Korytarze szkoły zamieniły się w tych dniach w wybieg dla galopujących reniferów śpiewających przy tym Jingle Bells – piosenkę którą każdy mały renifer dobrze zna i śpiewa. Zabawa była przednia i przysporzyła dzieciom mnóstwo radości. Święta to także czas konkursowych emocji. Uczniowie klas I – III brali udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Christmas with Bud and Holly”. Zadaniem małego plastyka było przygotowanie pracy techniką dowolną z uwzględnieniem postaci bohatera podręcznika do języka angielskiego.

Największą pomysłowością wykazali się:

I miejsce:   Jakub i Karol Marcych IB, Paweł Budzyński II C, Bartosz Pawelec III A

II miejsce:  Marta Lenard I C, Klaudia Strzępek II A, Zuzanna Tychmańska III A

III miejsce: Nina Podskarbi I B, Maria Chwedczuk II C, Mateusz Tokarz III A

Wyróżnienia otrzymali: Oskar Lenard I C, Jakub Kulczyński I C, Natalia Tchórzewska I A, Paulina Zając I D, Emilia Wac I D, Wiktoria Szerement II C.

 

 

info i fot. ZSM nr 3