25 czerwca 2024

Trójka: Nauka przez eksperymenty

Wyjazdy na pokazy fizyczne stały się tradycją Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie. W tym roku również skorzystaliśmy z oferty UMCS i w piątek 25 września 2015r. wybraliśmy się grupą 40 uczniów do Lublina.

Reklamy

 

Ideą pokazów z fizyki jest popularyzacja tego przedmiotu i pomoc w nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazy uświadomiły rolę doświadczeń w fizyce i udowodniły uczniom, że ta trudna dziedzina nauki, to nie tylko wzory i skomplikowane zadania, ale także bardzo ciekawe eksperymenty.

Pokazy odbyły się w dwóch aulach uczelni. W tym roku w programie znalazły się: „Prąd elektryczny”, „Promieniotwórczość”, „Fizyka latania”, „Światło i oko”. Nasi uczniowie brali czynny udział w przeprowadzanych doświadczeniach. Pokazy przebiegały w atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru. Młodzież z wielkim zaciekawieniem przypatrywała się prezentowanym doświadczeniom i chłonęła przekazywaną wiedzę. Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców. Mogliśmy zaobserwować, jak i gdzie można wykorzystać fizykę w codziennym życiu.

Reklamy

Za rok na pewno chętnie wrócimy na wydział Fizyki UMCS, aby znów pasjonaci fizyki wprowadzili nas w magię eksperymentów.

Opiekę sprawowali: Małgorzata Jasina, Lilla Mystowska, Anita Baranowska oraz Iwona Chrząstek.

Reklamy


Zdjęcia »źródło: ZSM nr 3