26 maja 2024

Trójka: Sukcesy w konkursach matematycznych

Już od 22 lat LSCDN w Zamościu organizuje konkursy matematyczne, w których również nasza szkoła rokrocznie bierze udział. Miło nam zakomunikować, że w tym roku w uczniowie Trójki również osiągnęli sukcesy:

  • w Konkursie Matematycznym dla szkół podstawowych „SZPAK” laureatem została uczennica klasy czwartej „a” Patrycja Zając.
  • w Konkursie Matematycznym dla gimnazjów „ZAGIMAK” laureatem został Tomasz Budzyński z klasy I „a”, zaś tytuł finalisty uzyskali: Katarzyna Tokarczuk z klasy I „a” i Krzysztof Szczęk z klasy III „b”.
  • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” – uczeń klasy I „a” gimnazjum Tomasz Budzyński otrzymał wyróżnienie. Na uwagę zasługuje fakt, iż to już trzecia nagroda dla Tomka w tym konkursie. Miejmy nadzieję, że w następnym roku uda mu się zdobyć najwyższe trofeum, czyli tytuł laureata.

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” to najbardziej masowa impreza matematyczna na świecie. Obecnie bierze w nim udział około 60 państw, ponad 6 milionów uczniów, w tym ponad 326 tysięcy w Polsce.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom: pani Joannie Tumiłowicz – Fijołek, pani Małgorzacie Jasinie i panu Januszowi Hołownickiemu.

Życzymy dalszych sukcesów.

 

źródło: ZSM nr 3