Trójka: VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” pod takim hasłem w piątek 29 września 2017 roku w ramach obchodów VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie po raz kolejny sprawdzali swoje umiejętności w tym zakresie.

Reklamy

 

W tym roku w akcji uczestniczyło niemal 4 tysiące szkół z 32 państw. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W naszej szkole najwięcej emocji wywołały egzaminy przeprowadzane przez Komisje Egzaminacyjne, którymi byli uczniowie z klas III i IV wyłonieni podczas klasowych eliminacji. Sprawdzali oni umiejętność szybkiego liczenia nie tylko wśród uczniów, ale i osób dorosłych, w sumie przepytano 354 osoby. Uczestnicy zabawy za zdanie egzaminu otrzymywali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Reklamy

Egzaminatorami byli:

III „a”: Natalia Tchórzewska, Amelia Grzymała 
III „b”: Zuzanna Bachusz, Karol Marcych, Miłosz Kuropatwa, Nina Podskarbi 
III „c”: Marta Lenard, Ania Wiśniewska, Alan Księżyk, Dominika Szajnoga, Wiktoria Jagiełło 
III „d”: Michał Osika, Martyna Szpakowska, Patrycja Dziumaga 
IV „a”: Wojtek Sawicki, Mateusz Gajewski 
IV „b”: Julka Żyłowska, Mateusz Żuraw 
IV „c”: Martyna Markiewicz, Ola Słotwińska

Podczas egzaminów towarzyszyli im i pomagali asystenci: Milena Turzyńska, Karol Derlak, Julia Ptak z klasy VI „a” oraz Tomasz Budzyński, Wiktoria Buczko, Katarzyna Tokarczuk z klasy II „a” gimnazjum.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Trzeba pamiętać, że wszędzie otaczają nas liczby, z matematyką mamy do czynienia na co dzień, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Wszystkim, którzy mieli odwagę przystąpić do testu dziękujemy i gratulujemy dobrej znajomości tabliczki mnożenia. Dziękujemy również wychowawcom klas III i nauczycielom matematyki za udział w akcji oraz za wszelką okazaną pomoc. Koordynatorem akcji w szkole była nauczycielka matematyki, pani Joanna Tumiłowicz-Fijołek.

 

Zdjęcia:

https://sp3-hrubieszow.pl/index.php/sp3/12-aktualnosci-sp/1401-vii-swiatowy-dzien-tabliczki-mnozenia

 

źródło i fot. SP nr 3