23 lipca 2024

Twoje dziecko wyjechało na studia? Sprawdź, jak wesprzeć je w nauce

Zamość, Lublin, a może Warszawa? Bez względu na to, jaką uczelnię wybrało Twoje dziecko, rozpoczęcie studiów to całkowicie nowy rozdział w życiu każdego człowieka. Inni ludzie, nieznana okolica oraz ogromne możliwości. Pokaż swojemu dziecku, że wspierasz go w tej decyzji i kibicujesz mu na nowym etapie edukacji. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w plecaku studenta!

Czy zeszyty to przeżytek?

Zdecydowanie nie. Nadal każdy student musi być wyposażony w odpowiednie artykuły papiernicze oraz piśmiennicze. Dlatego jednym z miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić na początku studiów, jest hurtownia materiałów biurowych. Najwygodniej będzie skorzystać z oferty sklepów online, takich jak na przykład Biurowi.pl. Jaki jednak zeszyt kupić? Niewykluczone, że niektórzy prowadzący zdecydują się udostępnić swoje prezentacje, dlatego na nich zajęciach nie będzie trzeba notować. Zamiast kupować kilka zeszytów osobno do każdego przedmiotu, lepiej zainwestować w zeszyty Pukka Pad. To genialne rozwiązanie, które pokochali studenci w całej Polsce. Zeszyt w formie A5 lub A4 podzielony jest na kilka sekcji, oddzielonych plastikowymi przekładkami. Dzięki temu student wszystkie potrzebne informacje i notatki ma w jednym zeszycie, który zachwyca unikalnym designem.

Bez laptopa ani rusz?

Sporym wydatkiem może być laptop. Oczywiście Twoje dziecko może zawieźć do akademika lub wynajmowanego pokoju komputer stacjonarny, ale nie będzie mógł zabrać go ze sobą na zajęcia. A może być to konieczne podczas wspólnej pracy nad projektami lub prezentacjami. Dlatego każdy student powinien być wyposażony w lekki komputer mobilny. Jeśli obawiasz się, że zakup nowego urządzenia znacznie przekroczy Twój budżet, nic nie stoi na przeszkodzie, byś wybrał laptopa używanego lub poleasingowego. Oprócz laptopa urządzeniem, które przyda się studentowi, jest drukarka oraz niszczarki. Podczas studiów powstaje mnóstwo dokumentów, które obfitują w dane osobowe, dlatego należy zadbać o ich właściwą utylizację. Podręczną niszczarkę renomowanego producenta HSM kupisz już poniżej 200 zł!

Studia to magiczny czas, na który wielu uczniów szkół średnich czeka z niecierpliwością. Jako rodzic zadbaj o to, by Twoje dziecko mogło rozpocząć ten etap, będąc odpowiednio przygotowanym. Stwórz dla niego studencką wyprawkę – wszystko, co niezbędne, znajdziesz w ofercie internetowej hurtowni Biurowi.pl. W zakładce „Artykuły szkolne” znajdziesz również szeroki wybór pudełek lunchowych oraz kubków termicznych, które przydają się na każdym etapie edukacji.

­

tekst i fot. mat. partnera