21 września 2023

Hrubieszowscy leśnicy rozdawali sadzonki na Zamojskiej Starówce [ZDJĘCIA]

W niedzielę 10 października, w ramach akcji rozdawania sadzonek, połączonej z edukacją leśną – delegacja Nadleśnictwa Strzelce z Hrubieszowa odwiedziła Zamość.

Reklamy

Akcja odbyła się na Rynku Wielkim w Zamościu, a pracownicy Nadleśnictwa, poza sadzonkami, przygotowali dla zainteresowanych również konkursy z nagrodami. Ogromnym zainteresowaniem publiczności cieszyły się również kolejne przywiezione przez leśników ciekawostki – jastrząb oraz pies myśliwski.

– Bardzo cieszymy się z kolejnego pozytywnego dnia, w którym mogliśmy porozmawiać z ludźmi, doradzić w wielu sprawach związanych z roślinami i grzybami, a przy okazji wręczyć sadzonki drzew naszych lasów. Chcemy rozwijać takie akcje, by edukować, jak i przekazywać pasję do lasu najmłodszym – powiedział nadleśniczy Nadleśnictwa Strzelce Krzysztof Gronek.

Reklamy

­

W niedzielnej akcji #SadzimyRazem rozdano niemal 2000 sadzonek czterech gatunków drzew leśnych: sosny, modrzewia, klona jawora oraz olszy czarnej.

Reklamy

Ekologiczną akcję promocyjną wsparli, a także aktywnie wzięli w niej udział: wiceminister Marcin Romanowski, prezydent Zamościa Andrzej Wnuk oraz zamojski radny Krzysztof Sowa.

­


ZDJĘCIA:

­

­

info i fot. Nadleśnictwo Strzelce


Zobacz też:

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Hrubieszowie wsparli „Kres”

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Hrubieszowie wsparli „Kres”


Zerknij na Instagram →