9 grudnia 2023

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach od 25 lutego do 2 marca 2013 roku z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości ogłoszono kolejny już „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwami. Do tej akcji, jak co roku, włączyli się również hrubieszowscy policjanci.

Reklamy

W dniach od 25 lutego do 2 marca br. w Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie oraz Posterunkach Policji naszego powiatu w godzinach 7.30 – 15.30 dyżurować będą funkcjonariusze, do których zadań należeć będzie informowanie osób zainteresowanych o prawach osób pokrzywdzonych i sposobach ich dochodzenia. Osoby zainteresowane będą mogły również uzyskać informacje o instytucjach, do których można się zwrócić o pomoc w konkretnych przypadkach.
 
Informacje o osobach dyżurujących udzielać będzie pracownik w punkcie recepcyjnym oraz oficer dyżurny Jednostki. Podobne dyżury prowadzone będą również w hrubieszowskim Sądzie i Prokuraturze Rejonowej.
 
 
Przypominamy, że na terenie województwa lubelskiego Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem mieści się w Katolickim Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Potrzebującym „AGAPE” – 20-109 Lublin, ul. Bernardyńska 5, tel. (81) 534 38 87, www.agape.lublin.pl; adres e-mail: poczta@agape.lublin.pl.
 
 
 
Filie Ośrodka:
 
Punkt Konsultacyjno-Informacyjny w Puławach (przy Kościele Św. Brata Alberta) ul. Słowackiego 32, 24-100 Puławy, tel. 601-561-250
 
Punkt Konsultacyjno-Informacyjny w Krasnymstawie (przy Kościele, p.w. Matki Bożej Pocieszenia) ul. Sobieskiego 26, 22-300 Krasnystaw, tel. 798-557-247
 
Punkt Konsultacyjno-Informacyjny w Chełmie (przy Kościele, p.w. Rozesłania Św. Apostołów) ul. Lubelska 55, 22-100 Chełm, tel. (82) 565-60-26
 
 
Ponadto na stronie internetowej www.Pokrzywdzeni.gov.pl można znaleźć adresy ośrodków pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, a także szereg rzeczowych pytań, które zawierają odpowiedzi i wskazówki jak należy w danym przypadku postąpić.   
 
 
 
 
Źródło:
KPP w Hrubieszowie, asp. sztab. Jarosław Karkuszewski