Uciekali przed policją z kontrabandą. Mieli przy sobie pieczęć jednego z hrubieszowskich urzędów

Zarzuty czynów z kodeksu karno – skarbowego, a także niezatrzymania się do policyjnej kontroli i czynienia przygotowań do podrabiania dokumentów usłyszeli trzej obywatele Ukrainy.

Reklamy

 

Policjanci zatrzymali do kontroli dwa pojazdy – Forda Transita i osobowego Mercedesa. Z ustaleń mundurowych wynikało, że w pojazdach mogą być przewożone papierosy i alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Kierowca Forda zatrzymał się we wskazanym przez policjantów miejscu, natomiast kierowca drugiego pojazdu zlekceważył podany mu sygnał i odjechał. W pościg za nim ruszyły policyjne patrole.

Reklamy

W trakcie ucieczki z pojazdu wysiadł pasażer i pieszo kontynuował ucieczkę. Podczas pościgu policjanci ujawnili w kompleksie leśnym torbę, którą mężczyzna miał przy sobie wysiadając z auta. Jej zawartość stanowiło ponad 200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W miejscowości Niedzieliska mundurowi zatrzymali uciekającego przed nimi Mercedesa. Za jego kierownicą siedział 27-letni obywatel Ukrainy. W pojeździe mundurowi ujawnili blisko 1800 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i kilka butelek alkoholu, również nie oznaczonych polskimi znakami akcyzy. Pod zarzutem przewożenia kontrabandy i niezatrzymania się do kontroli 27-latek trafił do policyjnego aresztu.

Do policyjnego aresztu trafił również kierowca forda transita – 38-letni obywatel Ukrainy. W jego pojeździe policjanci ujawnili kilka paczek papierosów i alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podczas przeszukania pojazdu, policjanci zabezpieczyli również pieczęć jednego z urzędów w Hrubieszowie.

Dwaj zatrzymani usłyszeli zarzuty z kodeksu karno – skarbowego. Dodatkowo 27-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli, a 38-latek czynienia przygotowań do podrabiania dokumentów. 27-letni mężczyzna skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na 3 lata.

Pasażerem, który uciekł z mercedesa okazał się 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna pozostawił w samochodzie swoje dokumenty. Po kilku dniach sam zgłosił się na komendę. On również usłyszał zarzuty przewożenia papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Na poczet grożących za popełnione przestępstwa kar, mundurowi zabezpieczyli pojazdy, którymi zatrzymani się poruszali. Wkrótce ich sprawa trafi do Sądu.

 

źródło i fot. KMP Zamość