Uczniowie Kościuszki na pokazach fizycznych UMCS

9 i 18 września uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie (Kościuszko) wzięli udział w kolejnych już pokazach fizycznych, jakie zorganizowano na wydziale matematyki i fizyki UMCS w Lublinie.

Reklamy


9 września klasy matematyczno – fizyczne IIa i IIIa wraz z opiekunami p. Sadowską Agnieszką, Kamilem Rządem i Mariuszem Malonem wzięły udział w kolejnych już pokazach fizycznych, jakie zorganizowano na wydziale matematyki i fizyki Uniwersytetu im. Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Tym razem objęły one takie tematy jak mechanika, akustyka, elektrostatyka oraz niskie i wysokie ciśnienie.

18 września klasa I A oraz 10 uczniów z klasy I E wraz z opiekunami p. A. Sadowską i M. Czerwińską, brali udział w pokazach z fizyki, które odbyły się na Wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Celem pokazów było uświadomienie roli eksperymentu w fizyce i udowodnienie uczniom, że ta trudna dziedzina nauki, to nie tylko wzory i skomplikowane zadania, ale także bardzo ciekawe doświadczenia. Uczniowie brali czynny udział w pokazach z zakresu akustyki, mechaniki, elektrostatyki oraz doświadczeniach związanych z niskim i wysokim ciśnieniem.

 

Info i fot. ZS nr 3