Uczniowie z Hrubieszowa najlepsi!

Eryk Ostrowski z hrubieszowskiego Staszica i Jagoda Kraczuk – uczennica Kościuszki zajęli I i II miejsce w diecezjalnym etapie XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Reklamy

 

25 kwietnia w Zamościu odbył się diecezjalny etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. 

Konkurs składał się z części pisemnej i ustnej (dla 7 najlepszych osób). 

Reklamy

Eryk Ostrowski z kl. I B Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, którego katechetką jest s. Bernadetta Kozieł, uzyskał 75 pkt. na 90 możliwych i zajął pierwsze miejsce. W części ustnej również najlepiej poradził sobie z pytaniami.

II miejsce zajęła Jagoda Kraczuk, uczennica klasy 2D Zespołu Szkół nr 3 im. T. Kościuszki w Hrubieszowie. Uczennicę przygotowała P. Danuta Paszek.

Na finał konkursu uczniowie są zaproszeni do Niepokalanowa, gdzie w dniach 10 i 11 czerwca będą rywalizować z reprezentantami diecezji z całej Polski.

Warto podkreślić, że laureaci ogólnopolskiego etapu mają szansę na zdobycie indeksów uprawniających do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach, takich jak: teologia i filozofia, politologia, dziennikarstwo, socjologia czy italianistyka.

Jagodzie i Erykowi oraz ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu centralnym.

 

(fot. ZS nr 2 i ZS nr 3)

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Młode hrubieszowianki w finale XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej 

WIADOMOŚCI – Dwie hrubieszowianki w finale XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej 

REGION – Za nami etap diecezjalny XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej