3 grudnia 2023

Uczniowie ZSM 2 na Lubelskim Festiwalu Nauki

Dnia 19 września 2012 roku klasy VA i VB z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 pod opieką wychowawców Pani Beaty Fabrowskiej, Pani Beaty Drewnik oraz rodziców Pani Jadwigi Otręby wzięły udział w projekcie poświęconym prezentacji różnych gatunków muzycznych.

Reklamy

Koncert pt: „W muzycznym tyglu” odbył się w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Nasza szkola, podobnie jak w ubieglym roku, aktywnie bierze udział w różnych projektach organizowanych z okazji IX Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Reklamy

W tym roku uczniowie klas piątych przeżyli niezwykły koncert. W wykonaniu wspaniałych wirtuozów gitary, akordeonu, kontrabasu, fletu oraz fortepianu wysłuchali wiele improwizacyjnych wariacji rytmicznych, które stanowią podstawę zarówno flamenco, tango, czardasza, jak i horo.

W wielonarodowościowym tyglu, jakim na przestrzeni wieków byla Argentyna, Bułgaria, Węgry i Hiszpania ukształtowala się sztuka zawierająca muzyczne echa przeszłości.

Wspaniali muzycy Zakładu Pedagogiki Instrumentalnej przybliżyli słuchaczom utwory min. A. Nordheima, W. Siemionowa, A. Piazzolli, J. Brahmsa, J. Niedoborka, C. Montiego, S. Myersa. W trakcie koncertu uczniowie mieli okazję zapoznać sie z budową, brzmieniem fletu, kontrabasu, gitary oraz akordeonu. Nasza publiczność bardzo żywiołowo reagowała na muzykę klaszcząć i pstrykając, czym wzbudzila sympatię artystów. Po koncercie uczniowie mogli podejść do instrumentow i spróbować wydobyć dzwięki. Na pamiątkę otrzymaliśmy plakat z dedykacją dla naszej szkoły oraz podpisami wszystkich artystów.

Po wspaniałym koncercie udaliśmy się do KFC na smaczny posiłek, a potem niestety do domu….

Z utęsknieniem czekamy na następną wycieczkę.

 

Info i Foto:

Ata (ZSM nr 2)