25 czerwca 2024

VIVA Club: Bracia Figo – Fagot

W piątek 13 września VIVA Club zaprasza na imprezę z zespołem Bracia Figo – Fagot.

Reklamy


VIVA Club:

Bracia Figo – Fagot

Reklamy

13.09.2013, godz. 21:00

 

Początki grupy sięgają września 2010[2] kiedy rozpoczęto kręcenie serialu komediowego pt. Kaliber 200 volt a emitowanego na kanale Rebel:tv w 2011[3]. Na potrzeby każdego odcinka był przygotowywany miniteledysk w stylu disco polo z wyraźnie nieklasycznymi tekstami tego gatunku muzycznego charakteryzującymi się czarnym humorem i licznymi wulgaryzmami. Po udostępnieniu serialu szerszej publiczności na oficjalnym[4] kanale YouTube stacji Rebel:tv, rozległy się prośby fanów serialu o faktyczne założenie zespołu wykonującego taką muzykę. Pomimo, że zespół zadebiutował już na IV Festiwalu Twórczości Żenującej Zacieralia odbywającym się 15 stycznia[5] 2011 w warszawskim klubie muzycznym Progresja, wykonując piosenki z nakręconego serialu, to faktycznie nagranie płyty studyjnej i aktywacja grupy nastąpiła w 2012.

Reklamy

Fragmenty utworów Braci Figo Fagot występują także w kreskówkach GIT Produkcji, np. w Kapitanie Bomba w odcinku 95 „Admirał Jachaś” lub kinowej wersji Kapitana Bomby pt. „Kutapokalipsa”.

Na 5.10.2013 r zaplanowano premierę drugiej płyty zespołu o nazwie „Eleganckie chłopaki”. Gościnnie wystąpi na niej Czesław Mozil.

Muzyka wykonywana przez Braci Figo Fagot powszechnie zaliczana jest do gatunku disco polo. Piotr Połać (Figo) zaznacza jednak, że jest to miejska odmiana tego nurtu. Od wiejskiego odróżnia ją m.in. skomplikowane melodie i pocięta rytmika[6]. Muzycy przyznają, że nie celują w publiczność zgromadzoną w remizach i na „wiejskich potańcówkach”.

W przeciwieństwie do typowych muzyków disco polo na koncertach grają na żywo i nie śpiewają z playbacku. (Wikipedia)

 

Teledyski:

Bożenka
Hot dog
Zobacz dziwko co narobiłaś (z gościnnym udziałem Czesława Mozila[12])
Wóda zryje banie