28 maja 2024

W jakie oprogramowanie powinny inwestować sklepy internetowe? Poznaj korzyści wdrożenia PimCore

Skuteczne zarządzania danymi produktowymi i doświadczeniem klienta to podstawa każdego sklepu internetowego, który chce utrzymać konkurencyjność na rynku eCommerce. PimCore to oprogramowanie umożliwiające nie tylko centralizację danych produktowych w jednym miejscu, ale również zaawansowane możliwości ich analizy i optymalizacji. Korzyści płynące z wdrożenia są wielowymiarowe — od poprawy jakości prezentowanych informacji, przez personalizację oferty, aż po efektywniejszą komunikację z klientem (sprawdź szczegóły na: https://www.advox.pl/pimcore-development-pl).

Możliwości PinCore na przykładzie sklepu odzieżowego

Wyobraź sobie, że posiadasz sklep odzieżowy z ogromną ilością produktów. Zbliża się wiosna, a ty przygotowujesz się do wprowadzenia nowej kolekcji. Zamiast spędzać godziny na ręcznym wprowadzaniu danych o setkach nowych elementów garderoby, używasz PimCore do importowania i zarządzania nimi. W jednym miejscu dodajesz zdjęcia, opisy i specyfikacje produktów. System jest tak skonfigurowany, że z łatwością radzi sobie z różnorodnością (obsługuje ponad 4o typów danych produktowych).

Kiedy nowe produkty są już online, używasz funkcji segmentacji klientów w PimCore, aby dostosować wyświetlane produkty i oferty specjalne. System automatycznie personalizuje treści na stronie głównej i w newsletterach, co znacznie zwiększa efektywność twoich działań marketingowych. Integracja PimCore z twoim systemem ERP również odgrywa kluczową rolę. Dzięki temu aktualizacje stanów magazynowych są przekazywane w czasie rzeczywistym. Pomaga to uniknąć problemów z dostępnością produktów. Twój zespół logistyczny pracuje sprawniej, gdyż ma stały dostęp do bieżących danych.

To tylko niektóre z rozwiązań, z których może czerpać współczesna branża eCommerce. PimCore oprócz szybszego dostępu do informacji, zapewnia również większą kontrolę. Dzięki temu łatwiej uniknąć błędów podczas realizowania sprzedaży wielokanałowej. Jeden produkt może jednocześnie pojawić się lub aktualizować we wszystkich wykorzystywanych bazach danych. Spójna komunikacja pozwala zaś budować zaufanie klientów.

Skuteczne wdrożenie — jaki software house wybrać?

Wprowadzenie PimCore do codziennych operacji sklepu internetowego nie tylko ułatwia zarządzanie produktami, ale także przekłada się na lepszą personalizację oferty, skuteczniejsze działania marketingowe oraz efektywniejsze zarządzanie zasobami. Ponadto jest to oprogramowanie dostępne w wersji open-source, czyli bez ponoszenia kosztów licencji, dzięki czemu jest na wyciągnięcie ręki również mniejszych sklepów internetowych.

Zastanawiasz się, w jaki sposób przeprowadzić wdrożenie? Warto zaufać specjalistom, którzy rozumieją eCommerce. Poznański software house Advox Studio zna tę branżę od podszewki. Z ich pomocą zaprojektujesz bazy danych, które będę opierać się na potrzebach Twojego biznesu. Tylko wówczas wdrożone rozwiązania przełożą się na oczekiwane korzyści. Przejrzyj dostępne na stronie Advox.pl portfolio i zaufaj doświadczeniu!


tekst i fot. mat. partnera, fot. Źródło: unsplash.com